EDREMİT ‘SPORDA YETENEK’ İLE GELECEĞE KOŞUYOR

Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı öncülüğünde yürütülen Sporda Yetenek 10’la Gelecek Projesi ile Edremit geleceğe koşuyor.
Proje kapsamında okulları ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceleyen Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı kurslar hakkında bilgi alıyor.
İlçemizde 4308 öğrencinin katılımıyla yürütülen proje ile ilgili açıklama yapan Kaymakam Sırmalı: ” Sayın Valimiz Ersin Yazıcı öncülüğünde yürütülen Balıkesir ilimiz, merkez ve ilçelerinde dezavantajlı bölgelerde bulunan ilk ve ortaokullarda okuyan risk gurubu öğrencilerin spora kazandırılması amacıyla yürütülen projemiz kapsamında sık sık okul ziyaretleri gerçekleştiriyoruz.
İlçemizde yürütülen projeye ilgi üst seviyede olup; her geçen gün katılan öğrenci sayımız artmaktadır. Bu kapsamında 21 proje okulumuzda toplamda 4308 öğrencimiz sporla buluşmaktadır.  İlçemizde başarıyla uyguladığımız projemiz kapsamında öğrencilerimize sporu sevdirmeyi amaçlamaktayız. Geleceğimiz olan çocuklarımızın, milli ve manevi değerlerine bağlı, kendisi ve çevresiyle barışık, kendini ifade edebilen ve sosyalleşmiş, insanları, doğayı seven, sağlıklı ve hareketli bireyler olarak yetişebilmeleri için var gücümüzle çalışma gayreti içersindeyiz. Bu nedenle ilimizde bu projeyi başlatarak öğrencilerimize sporla buluşturan Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’ya teşekkürlerimizi sunuyorum dedi. “

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu