EDREMİT ÖZEL ÜSTEK İLKOKULU SATRANÇ VE TEKVANDO’DA İL ŞAMPİYONU

2017/2018 Eğitim-Öğretim yılı Okul Spor Faaliyetleri kapsamında Okullararası Satranç İl Birinciliği Turnuvaları 15/16 Ocak 2018 tarihlerinde Balıkesir Gençlik Hizmetleri Merkezinde toplam 20 takımın katılımıyla gerçekleşti.

Düzenlenen turnuvalar birbirinden çekişmeli karşılaşmalara sahne oldu. Edremit İlçesi Özel Üstek Ortaokulu, Takım Satranç Turnuvası Yıldızlar Genel Kategosinde Balıkesir İl Şampiyonu olurken, Tekvando karşılaşmalarında da başarıyı kimseye kaptırmadı. Özel Üstek Ortaokulu öğrencisi Mert Çelik, Yıldız Erkekler Tekvando kategorisinde 53 kiloda İl Şampiyonu oldu. İl Şampiyonu olan öğrenciler, Mayıs Ayında yapılacak olan Antalya Bölge Şampiyonasında İlimizi temsil etme hakkı kazandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, Özel Üstek Ortaokulu Okul Müdürü Levent Ateş ile İl Şampiyonu olan başarılı öğrencileri makamında kabul ederek, “Öğrencileri tek tek kutladı ve hediyelerini takdim etti. “Çocuklarını sportif faaliyetlere yönlendiren velilerimize ve emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Antalya’da yapılacak olan Bölge Şampiyonasında İlimizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum.” dedi.