EDREMİT MİLLİ EĞİTİM’DEN AÇIKLAMA

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü kısmi kısıtlamalar çerçevesinde yeniden düzenlenen yüz yüze ve uzaktan eğitim uygulamaları hakkında kamuoyu açıklaması paylaştı. Açıklama şu şekilde:

“Bakanlığımız Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün 14.04.2021 tarihli resmî yazısı doğrultusunda yüz yüze ve uzaktan eğitim uygulamasının detayları belirlendi. Buna göre;

📌 Birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan ilkokullar ile köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki ilkokullar dahil olmak üzere tüm resmî ve özel ilkokulların 1,2,3 ve 4.sınıflarında tam zamanlı uzaktan eğitime geçilecektir.

📌 İlkokulların 3.sınıflarında yürütülen İYEP çalışmaları Bakanlığımızca yeni bir açıklama yapılana kadar durdurulmuştur.

📌 Tüm resmî anasınıflarında uzaktan eğitime geçilecektir.

📌 Tüm bağımsız resmî ve özel anaokulları ile okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün 6 etkinlik saati olacak şekilde yüz yüze eğitime devam edilecektir. Ancak salgın tedbirler kapsamında il/İlçe Hıfzıssıhha kurullarınca yüz yüze eğitime ara verilmesine karar verilebilecektir.

📌 Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmî ve özel ortaokullar ve imam hatip ortaokulları dahil olmak üzere tüm ortaokulların 5,6 ve 7.sınıflarında tam zamanlı uzaktan eğitime geçilecektir.

📌 Ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 8.sınıflarında hafta içi ve hafta sonu düzenlenen destekleme ve yetiştirme kursları da dahil olmak üzere yüz yüze eğitime devam edilecektir.

📌 Özel Eğitim okullarının 8.sınıfları ile birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan özel eğitim okullarının 8.sınıflarında yüz yüze eğitim, özel eğitim okullarının diğer sınıf seviyelerinde uzaktan eğitim uygulanacaktır.

📌 Kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla öğrenim gören öğrencilerden ortaokulların 8.sınıflarına devam edenler için destek eğitim odası eğitim faaliyetleri yüz yüze veya uzaktan eğitimle sürdürülebilecektir.

📌 Ortaokulların 8.sınıf öğrencilerine barınma hizmeti veren özel yurt ve pansiyonların sadece bu öğrencilere hizmet veren bölümleri açık olacaktır.”