EDREMİT KAYMAKAMLIĞI PROJE BİRİMİ 2018 YILI YOL HARİTASINI BELİRLEDİ

Edremit Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Birimi, Kaymakam Ali Sırmalı başkanlığında; 2018 yılında proje teklif çağrısına çıkan kurum ve kuruluşlara sunulacak projeler ile ilgili yol haritasını belirlendi.

Öncelikle  Güney Marmara Kalkınma Ajansının 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı “Mesleki Eğitimi Geliştirme Mali Destek Programı” kapsamında ihtiyaç ve sorun analizinin yapıldığı toplantıda proje konuları tek tek değerlendirildi.

Toplantıda açıklama yapan Kaymakam Ali Sırmalı:  “Edremit ilçemizde 2017 yılında değişik fon kuruluşlarından hibe desteği alarak uyguladığımız 7 projemiz ile başarılı sonuçlar elde ettik. Umuyorum ki 2018 yılında da ilçemizi öne çıkarak ve ilçemizin büyümesine ve gelişmesine vesile olacak başarılı projeler kazandırırız. Edremit Kaymakamlığımız bünyesinde kurulu bulunan ve çoğunluğunu akademisyen hocalarımızın oluşturduğu Proje Koordinasyon Birimimizi toplayarak 2018 yılında  yapılması planlanan projeler ile ilgili değerlendirmelerde bulunduk. Öncelikle bölgemizin destek noktası olan Güney Marmara Kalkınma Ajansının açık teklif çağrısı “Mesleki Eğitimi Geliştirme Mali Destek Programı “kapsamında ihtiyaca binaen 5 proje konusu belirlendi.

Belirlediğimiz 5 proje ile; İlçemizde kaliteli mesleki eğitimin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için özellikle Mesleki ve Teknik Eğitim Kurumlarımızda gerek donanımsal gerekse kaliteli eğitim açısından doğru analizlerin yapılması, mesleki eğitim kurumlarımızdan mezun olan öğrencilerin doğru alanlarda istihdamının sağlanması ve dolayısıyla sektörün ihtiyaç duyduğu alanlarda ara eleman bulunması sorununun ortadan kaldırılmasını hedeflemekteyiz.  Bu doğrultuda hazırlayıp sunacağımız projelerimiz ile mesleki eğitimde öğrencilerimizin; ulusal, uluslararası arenada rekabet edebilecek seviyede bilgiyi ve katma değeri yüksek teknolojileri üreten, kullanan ve paylaşan, sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli ara eleman ihtiyacının karşılayan, ülkemizin gelişmesi ve ilerlemesine öncülük eden bireyler olarak yetişmesi de sağlamış olacağız” dedi.

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı başkanlığında gerçekleşen toplantıya; Doç.Dr.Selami Selvi, Yrd.Doç.Dr.Raif Sakin, Yrd.Doç.Dr.Gonca Sakin, Yrd.Doç.Dr.Tuba Öncül Abacıgil, Öğr.Gör.Dr.Serkan Sezen,Edremit Belediyesi Proje Sorumlusu Hilal Tunca, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Personeli Melek Gülçimen, Yeşim Yıldız Koçyılmaz, Edremit Mesleki Eğitim Merkezi  Müdür Yardımcıları Hüseyin Kartal ve Cevdet Kaya, Edremit Ticaret Odası Proje Sorumlusu Uğur Çatma, Edremit Ticaret Borsası Gıda Mühendisi Selda Uzunoğlu, Zeynep İlhan, Edremit İlçe Malmüdürlüğü Gelir Uzmanı Mahmut Şen ve Kaymakamlık Proje Birimi Sorumlusu Selma Tekçe katıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu