EDREMİT EMİTT’TE YERİNİ ALIYOR

Kuzey Ege’nin en önemli turizm merkezlerinden olan Edremit ilçesi 26-29 Ocak 2017 tarihinde düzenlenecek 21. Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMİTT) tanıtılacak.

Edremit ilçesi 26-29 Ocak 2017 tarihlerinde İstanbul Tüyap Fuar Merkezi’nde düzenlenecek 21. Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMİTT) yer alacak.  Edremit Kaymakamlığı, Edremit Belediyesi, Edremit Ticaret Odası, Edremit Ticaret Borsası tarafından birlikte hazırlanan standında ilçenin tanıtımı yapılacak.

Edremit ekibi Beylikdüzü TÜYAP Fuar Merkezi’nin 3 numaralı salonunun C-371 numaralı standında ziyaretçilerine ağırlayacak.  Fuar öncesi hazırlıklarını tamamlayan Kaymakamlık, Edremit Belediyesi, Ticaret Odası, Ticaret Borsası tarafından hazırlanan tanıtım ürünleri dağıtılacak. Turizm profesyonellerine, seyahat acenteleri ve tur operatörleri başta olmak üzere tüm konuklara Kazdağları’nın yemyeşil doğası ile Ege’nin masmavi sularının buluştuğu, termal cenneti Kuzey Ege’nin incisi Edremit’in tanıtımı yapılacak. Edremit standında standında ilçenin doğal güzelliklerinden,  doğa harikası Kazdağları’na, termal kaynaklarından, Mavi Bayraklı plajlarına, tarihi Antandros Kentinden Roma’ya gidip İtalya’yı kuran Aeneas’a, dünyaca ünlü zeytin ve zeytinyağlarına kadar tüm güzellikler konuklara anlatılacak. Ayrıca Turizm İşletmecileri tarafından tesis ve işletmeler ile tanıtıcı bilgiler verilecek. Edremit’in diğer tanıtım faaliyetlerinde oldukça ilgi ile karşılanan soğuk heykellerde görev yapacak.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Kaymakamlık başta olmak üzere Edremit’te tanıtımın daha iyi yapılabilmesi anlamında olumlu bir işbirliği oluşturduklarını belirterek yüzlerce firma ve belediyenin yer aldığı EMİTT Fuarı’nda Edremit’i en iyi şekilde tanıtabilmek için hazırlıkların tamamlandığını ifade etti, “İlçemizin turizm alanında eski haklı ününe kavuşabilmesi için çalışmalarımız sürüyor. EMİTT Fuarı’nda ilçemizi başarı ile tanıtacağımıza inanıyorum. İlçemizin turizmde hak ettiği noktaya gelebilmesi için yurt içi ve yurtdışı tanıtım faaliyetlerine devam edeceğiz”” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu