EDREMİT EĞİTİMDE 2023 HEDEFLERİNE DOĞRU İLERLİYOR

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ile Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç BENGİ Projesi kapsamında Özen Fen Bilimleri Lisesi’nde düzenlenen kitap okuma etkinliğine katıldı. 20 dakika süren kitap okuma etkinliğinin ardından öğrenciler ile Kariyer Danışmanlığı ve kitap okumanın önemine yönelik bir söyleşi gerçekleştiren Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı: “Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’nın önderliğinde ilimiz genelinde başlatılan BENGİ projesin ana amaçlarından biri; geleceğimiz olan siz değerli öğrencilerimizin daha nitelikli olarak yetişmesidir. İlçemizde de başarıyla yürüttüğümüz bu proje ile; öğrencilerimizi, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan gençler olarak yetiştirmeyi, genel kültür seviyelerinizi artırmayı ve hayata bakış açınızı genişletmeyi amaçlıyoruz.

Sevgili öğrenciler; Ülkemizin büyük hedefleri var. Bizim de bu hedeflere odaklanmamız için daha çok çalışmamız gerekiyor.  Şu anda dünyanın 17. büyük ekonomisine sahip olan ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda; dünya ekonomisine yön verebilen ülkeler arasına girebilmesi için toplumun her kesimine ve bizlere büyük görevler düşüyor.

Sevgili öğrenciler; Ülkemizin aydınlık bir geleceğe sahip olması için sizlerin çalışkan ve  başarılı bireyler olmamız çok önemli. Bu nedenle daha çok çalışmalı ve daha çok okumalıyız. Ülkemiz için canını feda eden şehitlerimize, gazilerimize olan borcumuzu ödemek için, vatanımız için daha çok okuyacağız  daha çok çalışacağız” dedi.

Öğrenciler ile yapılan sohbetin ardından, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç Okul Müdürü Tansu Alay’dan bilgi alarak, öğretmenler odasına geçtiler. Öğretmenler ile BENGİ Projesinin okulda yürütülmesi ve öğrencilerin eğitim-öğretim durumu üzerine görüşüldü.

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu