Edremit,  deprem bölgesine destek için kenetlendi

Merkezi Kahramanmaraş olan 10 ilde büyük hasara neden olan  7.7 şiddetinde ki depremin açtığı yaraların sarılması için Edremit ilçesi kenetlendi. Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan başkanlığında esnaf odaları, sivil toplum örgütleri, meclis üyelerinin katılımı deprem bölgesine acil yardım kampanyası başlatıldı.  

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Belediye Meclis üyeleri, oda başkanları ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin katılımı ile deprem bölgesine yardım için olağanüstü olarak toplantı gerçekleştirildi.

Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Gerkuş, Kızılay Edremit Şube Başkan Yardımcısı Koray Beşe, Terziler Odası Başkanı Yüksel Kaplan, Berberler Odası Başkanı Metin Koyuncu, Meclis Üyesi Hüseyin Güven ve Belediye Bilgi İşlem Müdürü İlhan Konak, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Aydın Balcan, Zabıta Müdürü Özcan Kaya, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Güngör Güneş, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Cumhur Dokur ve Zabıta Anons Personeli Pircem Çelik’ten oluşan komite tarafından deprem bölgesinin ihtiyaçları doğrultusunda ihtiyaç listeleri ve yardım toplama merkezleri belirlendi.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, “Belediyemiz Meclis Üyeleri ve İlçemiz Oda Başkanları ile deprem sebebiyle olağanüstü olarak bir araya geldik. İlçemizde de duyarlı vatandaşlarımızın özellikle afet bölgesine ulaştırmak suretiyle yardımda bulunmak için hazır olduğunun farkındayız. Toplantıda aldığımız karar uyarınca  oluşturduğumuz komitenizin öncülüğünde belirlenen ihtiyaç malzemelerini toplama noktalarına ulaştırabilirler. Hep birlikte yaraları sarmak için kenetlendik. Gerek Edremitliler olarak gerekse belediye olarak yardım ve destek için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz” dedi.

Başkan Arslan, ayrıca, “Belediyemizle arama kurtarma konularında işbirliği yaptığımız Türkiye Dağcılık Federasyonu Arama Kurtarmacısı Mesut Acar, ANKA Arama Kurtarma gönüllüsü İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nde görevli mesai arkadaşımız Oğulcan Karslı, İçişleri Bakanlığı’nın 4. Seviye çağrısı üzerine Afad gönüllüsü arama kurtarma dernekleri ile birlikte deprem bölgesine intikal etmek üzere yola çıktılar. Acar, Hatay ilinde, Karslı ise Kahramanmaraş’ta yetkililerin yönlendirilmesi doğrultusunda arama kurtarma çalışmalarına başlayacaktır. Kendilerine ve bölgede canla başla çalışan tüm ekiplere kolaylıklar, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor; herkese geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Kalbimiz sizinle” dedi.

İhtiyaç listesi;

Deprem bölgesinin öncelikli ihtiyaçları; kışlık kıyafet (çocuk, yetişkin), ayakkabı, battaniye, yorgan, bere, atkı, eldiven, çorap, içlik, çocuk bezi, iç çamaşırı, hijyenik ped, mama-biberon, uyku tulumu, powebank, gıda (konserve, kuru), çadır ve çadır içi ısıtıcı, sıvı sabun, tuvalet kağıdı, havlu kağıt

Yardım toplama noktaları;  

Şükrü Tunar Kültür Merkezi, Altınoluk, Güre, Altınkum, Akçay, Zeytinli, Kadıköy Belediye hizmet binaları

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu