EDREMİT CHP İLÇE BAŞKANLIĞI GELEN İSTİFALAR ÜZERİNE AÇIKLAMA YAPTI

CHP Edremit İlçe Başkanlığı’nda, yeni başkan Deniz Onur Özcan tarafından, eski başkan ve eski ilçe sekreterinin daha önceden gelen istifa bilgileri üzerine basın açıklaması yapıldı.

CHP İlçe Başkanı Özcan, partiden sadece iki kişinin yaptığı hataların tüm partiye yüklenmemesi gerektiğini vurguladı. Başkan Özcan, ‘’Geçtiğimiz günlerde, hiçbirimizin istemediği şekilde partimizin ilçe başkanı ve ilçe sekreteri arasında hoş olmayan bir durum yaşanmıştır. Kişisel konuların büyümesi ve çözüme kavuşturulamaması üzerine ise ilk olarak ilçe sekreteri, daha sonra ilçe başkanı görevlerinden istifa etmişlerdir.

Yaşanan süreç sonrası, yönetim içinde iki kişinin yaptığı hatalar tüm yönetim kuruluna yüklenemez. Geri kalan yönetim kurulu üyeleri onurlu ve dik duruş göstererek partimizi daha büyük çıkmaza sokmak yerine mevcut yönetim kurulu üyeleri olarak il yöneticilerimiz ile görüşme gerçekleştirdik. Hepimizin fikir birliğine vardığı şekilde, dışarıdan bir kişinin atanmasını değil, tüzüğümüzde de yer aldığı şekilde mevcut yönetim kurulu içerisinde bir arkadaşımızı seçmek istediğimizi kendilerine ilettik. İl yönetimimiz de sağ olsun, bu düşüncemizi saygıyla karşıladı ve bizlere destek verdi. Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz seçim sonucu ise, Serkan Aksu kardeşimle birlikte aday olduğumuz bu onurlu mevkiye arkadaşlarım beni layık görmüşlerdir. Ancak burada, ne Serkan kardeşim bir kaybeden, ne de ben bir kazananım. Bunu özellikle belirtmek isterim.’’ şeklinde açıklamasını yaptı ve ardından partinin politikalarının kaldığı yerden devam edeceğini ekledi.