EDREMİT BELEDİYESİ’NDEN BAYRAM HEDİYESİ GİBİ HİZMET

Edremit Belediyesi tarafından 2017 yılının birinci etap çalışmalarında toplam 105 cadde ve sokak ile 14 kırsal mahallede asfalt ve parke taş kaplaması bayram öncesinde bitirilerek vatandaşların hizmetine sunuldu.

Vatandaşa bayram hediyesi

Edremit Belediyesi tarafından 2017 yılının birinci etap çalışmalarında toplam 85 cadde ve sokakta 108 bin metrekare asfalt kaplama, 23 cadde ve sokak ile 14 kırsal mahallede 51 bin metrekare parke taş kaplama yapıldı. Ramazan Bayramı ile binlerce kişinin akın edeceği Edremit ilçesinde Belediye tarafından yapılan çalışmaların birinci etabı bitirilerek bayram hediyesi olarak vatandaşların hizmetine açıldı.

108 bin metrekare asfalt

Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarda Zeytinli Mahallesi’nde 68 bin 342 metre kare asfalt kaplama ile 58 cadde ve sokak yenilendi. Altınoluk Mahallesi’nde de 27 cadde ve sokakta 39 bin metrekare asfalt kaplama yapıldı. Ramazan Bayramı öncesinde toplam 85 cadde ve sokakta yaklaşık 108 bin metre kare sathi asfalt kaplama gerçekleştirildi. Edremit ilçe merkezinde ki mahallelerde devam eden asfaltlama çalışmaları bayramın ardından devam edecek.

51 bin metrekare parke taş kaplama

Edremit Belediyesi tarafından Akçay Mahallesi’nde Uğur Mumcu Caddesi üzerine yeni yapılan köprü ile Güre Cumhuriyet Mahallesi’ne bağlanıp, altyapı ve üst yapısı ile baştan sona yenilendi. Uğur Mumcu Caddesi ve caddeye bağlantılı 12 sokak ile Zeytinli Mahallesi İnönü Caddesi ve Güneş Caddesi ile 8 sokakta toplam 26 bin metrekare parke taş kaplaması yapıldı. Ayrıca ilçenin kırsal mahalleler Narlı, Doyran, Avcılar, Arıtaşı, Kavlaklar, Tahtakuşlar, Çamlıbel, Kızılkeçili, Beyoba, Pınarbaşı, Mehmetalan, Yolören, Ortaoba ve Yaylaönü Mahallesi’nde toplam 25 bin metrekare parke taş kaplaması olmak üzere toplam 51 bin metre kare parke taş kaplaması gerçekleştirildi.

Çağdaş ve modern bir Edremit için

Edremitlilerin en iyi hizmeti hakkettiğini ve ilçeyi çağdaş ve modern bir kent haline getirebilmek için çalıştıklarını belirten Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka,  yılların ihmalini ortadan kaldırmak için yoğun bir şekilde çaba harcadıklarını belirterek, “Edremit’te öncelikle vatandaşlarımızın yağmur, taşkın ve su baskını gibi yaşadığı tehlikeleri ortadan kaldırdık. Şimdi ise çağdaş ve modern bir kent hedefi doğrultusunda parke taş kaplamadan, asfaltlamaya, yeni yeşil alanlar, park be bahçe düzenlemelerinden sosyal ve kültürel alanlara kadar geniş bir çerçevede Edremit’i layık olduğu yere taşıyabilmek için projelerimizi hayata geçiriyoruz. 2017 yılının ilk altı ayında 105 cadde ve sokağımızın parke taş kaplaması ve asfaltlaması ile 14 kırsal mahallemizde parke taş kaplamalarını yoğun geçecek olan yaz sezonu öncesinde bitirerek hizmete sunduk” dedi. Turistik mahallerde ki çalışmaların sezon öncesinde bitirildiğini de ifade eden Başkan Saka, bayram sonrasında ilçe merkezinde ve kırsal mahallelerde çalışmaların devam edeceğini de kaydetti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu