E 87’YE ALTERNATİF YOL

Edremit Belediyesi tarafından Yolören Mahallesi’nden girilerek Manastır Çayı ve Avcılar Mahallesi’ne kadar uzanan kırsal mahaller arasında ki bağlantı yolları düzenlenerek asfalt kaplanıyor.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın göreve gelmesinden sonra ilçede başlayan değişim hızla devam ediyor. Belediye Başkanı Kamil Saka’nın talimatı ile hazırlanan 2017 yılı çalışma programında yeni park bahçe düzenlemelerinden parke taş döşeme ve asfalt kaplamaya kadar hizmet ilçenin her noktasına ulaştırılıyor. Öncelikli olarak kentin çözüm bekleyen acil sorunlarına el atan Başkan Saka, sırası ile yıllardır ihmal edilen hizmetleri yerine getirmek için projelerini hizmete sokuyor.

2017 yılı çalışma programına göre Fen İşleri Müdürlüğü tarafından kırsal mahallere yatırım devam ediyor.  İlçenin yıllardır atıl durumda olan kırsal mahalleleri arasında ki ara bağlantı yollarının düzenlenerek asfaltla kaplanıyor. Bu çalışmalar kapsamında Ortaoba ve Yolören Mahalleleri arasında ki 4 kilometrelik kısmın asfaltlanmasından sonra Manastır Çayı’ndan Avcılar Mahallesi ‘ne uzanan 3 kilometrelik yol düzenlenerek sathi asfalt kaplaması yapılıyor. Yıllardır arazi yolu olarak kullanılan yolda köprü ve menfez geçişleri genişletilip, altyapı düzenlemeleri ve asfalt kaplamaları ile vatandaşların rahatlıkla kullanabileceği alternatif güzergahlar olarak hizmete açılacak.

Ekiplerin çalışmalarını yerinde denetleyip bilgi alan Belediye Başkanı Kamil Saka, Edremit’in büyüyen ve gelişen yapısı ile büyük bir kent haline geldiğini ve hizmetin en iyisini hak ettiğini ifade etti. Başkan Saka, “Edremit’in Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak en uzaktaki kırsal mahallemize kadar öncelik sırasına göre projeleri uygulamaya sokuyoruz. Acil çözüm gerektiren sorunların çözümünden sonra hizmeti vatandaşımızın ayağına götürüyoruz. Yıllardır toprak arazi yolu olarak kullanılan Yolören Mahallesi’nden girerek Zeytinli, Kızılkeçili, Güre, Çamlıbel, Tahtakuşlar, Manastır Çayı ve Avcılar Mahallesi’ne kadar uzanan ara yolları kademe kademe yeniden düzenleyerek modern bir görünüme kavuşturuyoruz. Daha önce Yolören, Zeytinli, Kızılkeçili Mahallesi arasında ki kısımları yaptık. Şimdi ise Avcılar ve Manastır Çayı arasında ki kısımda ekiplerimizin çalışması sürüyor. Çalışmaları tamamladığımızda hem bu mahallelerimiz arasında ki ulaşım kısalıp kolaylaşacak hem de özellikle yaz sezonunda Edremit-Çanakkale E-87 Karayolu’nda yaşanan araç yoğunluğuna karşı Yolören’dan Manastır Çayı ve Avcılar Mahallesi’ne kadar alternatif güzergah olarak vatandaşlarımıza hizmet verecek” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu