DÜNYA ŞAMPİYONU BURHANİYE’DEN

Atletizm dalında Burhaniye’ye defalarca gurur yaşatan özel sporcular Muhsine Gezer (14) ve Sevim Demircan (18) bir kez daha dünya şampiyonu olarak, ay-yıldızlı bayrağı göndere çektirdi. Uluslararası Özel Sporcular Spor Federasyonu (INAS) tarafından Fransa’da düzenlenen Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’nın ilk gününde milli atletler Muhsine Gezer ve Sevim Demircan dünya şampiyonu oldu.

Burhaniye Belediyesporlu Özel Sporcular Muhsine Gezer ve Sevim Demircan, 28 Şubat-5 Mart tarihleri arasında Fransa’nın Val-de-Reuil kentinde yapılan INAS Dünya Salon Şampiyonası’nın ilk gününde, Türkiye’ye bir kez daha büyük gurur yaşattı. Muhsine Gezer 1500 metre finalinde, Sevim Demircan ise 400 metre kadınlar kategorisinde dünya 1’inciliğini elde ederek, altın madalya kazandı.

Yarış öncesinde Zeytin Dalı Harekâtı’nda şehit düşen askerlerimizin haberini alan genç sporcular, kazandıkları madalyaları şehitlere armağan etti. Duydukları üzücü haberle daha çok hırslanan ve İstiklal Marşımızı okutup, ay-yıldızlı bayrağımızı göndere çektirmeye söz veren Muhsine ve Sevim, altın madalyalarını şehitlerimize adamanın gururunu yaşadı. Kazandıkları zaferden sonra Muhsine Gezer, asker selamı vererek Mehmetçik’e destek mesajı gönderdi.

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, dünyanın dört bir yanından özel sporcuları bir araya getiren 2018 INAS Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’nda milli atletlerimizden gelen haberlerin hem Burhaniye hem de ülke adına kendisine büyük onur yaşattığını söyledi. Uysal, “Burhaniye Belediyesporlu Muhsine ve Sevim kardeşlerimiz, bu kez İstiklal Marşımızı Fransa’da okuttu ve bayrağımızı göndere çektirerek bize büyük gurur yaşattı. Dünya şampiyonası yarışlarında gösterdikleri başarı ve üstün gayret için kendilerini tebrik ediyorum. Özel sporcularımızı yetiştiren ve onları hiçbir zaman yalnız bırakmayan, başta Deniz Erenoğlu hocamıza ve onun nezdinde tüm hocalarımıza teşekkürlerimi iletiyorum. Burhaniye Belediyespor’da çalışmalarını sürdüren sporcuların her zaman destekçisi olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu