CHP Edremit Belediye Başkan Adayını belirlemek için ön seçim yapılıyor

Edremit’te Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) belediye başkan adayını belirlemek amacıyla ön seçim yapılıyor. Ön seçimde oy verme işlemi sabah saat 08.00 itibari ile başladı.
Sadece kadın adaylar arasında ön seçim yapılmasını öngören mor sandık krizi sonrası Edremit’te Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan adaylığı için 12 aday adayı ile çıkılan yarışta mevcut CHP’li Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan seçim yarışından çekildi.
Ardından 11 aday adayına düşen sayı Hasan Özpolat, Ahmet Özkoca ve Cavit Cebeci’nin de çekilmesi ile 5’e düştü. Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ön seçime kadın aday adayları Nevin Sayman, Seval Bozkurt’un yanı sıra Mehmet Ertaş, Tümdeniz Çelebi ve Yurt Yıldırım’ın listeleri katılıyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Edremit ilçe Başkanı Av. Emin Yalçıntaş: “Biz her zaman örgütümüzün yanında ve onların kararı doğrultusunda hareket ettik. Örgütümüz ön seçim istedi biz de seçimi talep ettik. Genel merkezimiz talebimizi uygun gördüler. Bugün Cumhuriyet Halk Partisi edremit ilçe örgütü için bir demokrasi şöleni var burada. Bu seçim sonrasında bu ön seçim sonrasında belediye başkan adayımızı belirleyeceğiz. Çok mutluyuz yüksek bir katılımla üyelerimiz buralar. Oy kullanma işlemi 17’ye kadar devam edecek. 17 sonrasında S-sandık sayımına geçeceğiz ve belediye başkan adayımızı genel merkezimize bildirmek üzere belirleyeceğiz. Kendilerine vermiş olduğumuz süre içinde bir takım çekilme dilekçelerini aldık. Şu anda beş pusulaları beş aday adayının bulunduğu bir pusula var içeride. Üyelerimiz bununla ilgili bir oylama yapıyorlar. Her şey yolunda. Çizgimizde hak kuku adalet çizgisinde bir seçim gerçekleştiriyoruz. Şeffaf bir seçim gerçekleştiriyoruz .Cumhuriyet Halk Partisi ve bize yakışır bir seçim gerçekleştiriyoruz. Sonucunda güzel olacağına inanıyoruz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu