BURHANİYE’DE SOSYAL DESTEK YARDIMLARI VATANDAŞLARIN İKAMETİNDE YAPILMAYA BAŞLANDI

Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları üzerine; Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı çerçevesinde ilk etapta ödenmesi kararlaştırılan 2.111.000 haneye PTT aracılığı ile yapılacak 1000 TL sosyal yardım ödemeleri, ülkemizde salgının yayılmasının engellenmesi, sosyal hareketliliğin ve insanlar arası temasın azaltılarak sosyal izolasyonun sağlanması amacıyla ve oluşacak yoğunluk nedeniyle vatandaşlarımızın sağlık güvenliğini riske atmamak amacıyla bizzat yardımlardan istifade edecek vatandaşlarımızın ikametlerinde yapılmaya başlandı.

Kaymakam Hüseyin Öner; alınan tedbirlere istinaden, hak sahiplerine yapılacak sosyal yardım ödemelerinin vatandaşlara ikametlerinde ulaştırması amacıyla emniyet ve jandarma ekiplerinden oluşan kolluk birimleri ile PTT’nin posta dağıtıcı görevlilerinden ekipler oluşturulduğunu ve bu ekiplerin 03.04.2020 Cuma günü saat 10.00 itibariyle göreve başlayarak hak sahiplerine sosyal yardımları ulaştırmaya başladıklarını ifade etti.

Vatandaşlara evde kalmaları çağrısında bulunan Kaymakam Öner, “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı çerçevesinde vatandaşlarımıza ödenen yardımlar sebebiyle PTT önlerinde yoğunluklar oluşmaması amacıyla bir takım tedbirler aldık. Alınan tedbirler kapsamında görevlendirdiğimiz mutemetler vasıtasıyla yardım alacağı daha önce belirlenen vatandaşlarımıza ödemeleri kendi ikametlerinde yapacağız. Vatandaşlarımızın PTT şubelerine gitmeyerek evlerinde beklemelerini rica ediyorum.” dedi.