BURHANİYE YAT LİMANI BELEDİYE SAYESİNDE FIRTINADAN ETKİLENMEDİ

Ege Bölgesini etkisi altına alan şiddetli fırtına Burhaniye’de de etkili oldu. Burhaniye Belediyesi şiddetli fırtınaya karşı tedbirlerini alarak Burhaniye’de her hangi olumsuz bir vakanın yaşanmaması konusunda tüm gece tetikteydi. Burhaniye Yat Limanında da alınan tedbirler sonuç vererek olumsuz bir vakaya geçit verilmedi.

Burhaniye’de yaşanan şiddetli fırtınada Burhaniye Yat Limanında Belediye çalışanları tüm gece çalışarak olumsuz vakaların önüne geçti. Liman görevlileri tüm gece limanda bağlı olan teknelerin zarar görmemesi için çalışarak oluşabilecek olumsuz durumlar için çalıştı.

GÜNGÖR PERSİL PERSONELE TEŞEKKÜR ETTİ

Burhaniye Yat Limanında bütün gece çalışarak olumsuz durumların önüne geçen ekibe Burhaniye Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı Güngör Persil teşekkür etti. Limanda çalışan personele çalışmalarından dolayı teşekkür eden Persil “Limanımızda yaptığımız işlerin ne kadar doğru olduğunu bu olay da gördük. Daha önce yaptığımız tonoz dökümleri ve bir dizi yenilikler limanımızın güvenli olduğunu ve bizim doğru bir yolda olduğumuzun göstergesidir” dedi.

TÜM EKİPLER GECE BOYU AKSİLİKLER İÇİN LİMANDA ÖNLEM ALDI

Liman Sorumlusu Ozan Avcı ise Burhaniye Limanında 90 adet teknenin bağlı olduğunu belirterek “Sabah saatlerinde şiddetine iyice arttıran rüzgârın olumsuz sonuçlar vermemesi adına tüm tekneler tek tek kontrol edildi. Hava Durumu sürekli olarak takip ediliyor zaten. Daha önce tekne ip gerginlikleri kontrol edilerek teknelerin güvenliği sağlanmıştı. Gece de tüm ekibimiz limanda sürekli dolaşarak aksiliklerin önüne geçtiler” dedi.

TEKNE SAHİPLERİNDEN TEŞEKKÜR

Burhaniye Yat Limanında teknesi bulunan Ender Güner ise Burhaniye Belediyesine teşekkür ederek. “Marina personeli tüm gece çalışarak bir sorun yaşanmasının önüne geçti. Herkese emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

BAŞKAN UYSAL DOĞRU YOLDA OLĞUMUZUN GÖSTERGESİ

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal ise “Söz verdiğimiz gibi limanımızı amacına uygun işletmek adına yaptığımız çalışmalar sonucunu gösteriyor. Liman Tonoz dökümleri ile teknelerin güvenliğini sağlarken limanda bu zaman kadar yaptığımız 10 farklı kalemde ki yeniliklerimiz ile de limanın amacına uygun işletilmesi adına yeniliklerimizi yaptık. Dün gece yaşanan olumsuz şartlarda yaptığımız bu yenilikler doğru işler yaptığımızın bir göstergesi niteliğindeydi. Yaptığımız yeniliklere bu anlamda devam edeceğiz. Dün gece limanda görevli olan tüm personelimize teşekkür ediyorum. Mallarını bize emanet eden vatandaşlarımızın gönülleri rahat olsun” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu