Burhaniye Belediyesi Kurban Bayramına hazır

Burhaniye Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı için hazırlıklarını tamamladı. Kurban kesim alanları ve kurban pazarının hazırlığından kabristan düzenlemelerine, aşevi kurban bağışları kabul programlamasından kurbanlık denetimlerine Burhaniye Belediyesi’nin ilgili birimleri görev başında.

KABRİSTANLAR BAYRAMA HAZIR

Kurban Bayramı’nda vatandaşların rahat bir şekilde ziyaretlerini gerçekleştirebilmeleri için tüm mezarlıklarda temizlik ve düzenleme çalışması yapıldı. Çalışmalar kapsamında, ilçedeki 28 mahallede bulunan toplam 48 parsel mezarlık alanında (481.337,34 m²) bakım, onarım, genel temizlik, ot mücadelesi-ilaçlama ve ağaç budama gibi çeşitli çalışmalar, Burhaniye Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Cenaze ve Mezarlık Hizmetleri Birimi tarafından titizlikle yapıldı. Arife günü ise Belediye Hizmet Binası önünden, mezarlık ziyaretleri için vatandaşlara ücretsiz ulaşım imkanı sağlanacak.

KURBANLIKLAR BELEDİYEDE DENETİMİNDE SATILACAK

Kurban satış ve kesim yerleri denetlenecek. Sağlık işleri ve veteriner biriminin kontrolünde süren kurban satışlarının denetimi Zabıta Müdürlüğü personeli tarafından da titizlikle yürütülerek vatandaşların sağlıklı ve gerekli şartlara uygun kurban alımı sağlanıyor.

KURBAN SATIŞ VE KESİM ALANLARINDA İLAÇLAMA ÇALIŞMASI

Kurban kesim alanlarının ve kurban satış yerlerinin detaylı dezenfekte, temizlik ve haşereyle mücadele çalışmaları başladı ve bayram boyunca devam edecek. Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla yapılan uygulamalarda ekipler Kurban Bayramı boyunca halk sağlığı ile ilgili gerekli tüm çalışmalarına aralıksız devam edecek.

BELEDİYE KURBAN ETLERİNİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN SOFRALARINA ULAŞTIRIYOR

Burhaniye Belediyesi, bu yıl da Kurban Bayramı’nda hayırseverler ve ihtiyaç sahipleri arasında köprü kuracak. Burhaniye’de yapılan kurban bağışları, aşevinde yemeklik olarak kullanılarak belediye aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelerin sofralarına sıcak yemek olarak ulaştırılacak.

BAŞKAN DEVECİLER, “BURHANİYE’DE BAYRAM COŞKUSUNU GÖNÜL RAHATLIĞI İLE YAŞAYACAĞIZ”

Bayramın 2. Günü 17 Haziran 2024 tarihinde Burhaniye Şehit Turhan Bayraktar Parkı’ndaki bayramlaşma töreni her yıl olduğu gibi bu yıl da gerçekleştirilecek. İlçede bayramın gönül rahatlığı ile yaşanabilmesi için belediye olarak üzerlerine düşen tüm görevleri eksiksiz şekilde yerine getirmek için koordine olduklarını belirten Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, “Tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı kutluyor; sevdiklerinizle beraber huzurlu, sağlık dolu bir bayram diliyorum. Kurban Bayramımız mübarek olsun” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu