BAŞKAN UYSAL GENÇLERLE BULUŞTU

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 97’nci yıldönümü vesilesiyle Celal Toraman Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya gelerek, kitap takdim etti. Lisenin toplantı salonunda gerçekleşen kitap dağıtımına, Burhaniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Ayaz da katıldı.

Kişisel Gelişim ve Sosyal İletişim Uzmanı yazar ve eğitimci Fatih Akbaba’nın ‘Mehmet Akif Ersoy İle Anlaşabilmek’ isimli kitabını liseli gençlerle paylaşan Uysal, ülkenin içinde bulunduğu durumla ilgili olarak, “Dostlarımızı, düşmanlarımızı daha iyi görüyoruz. Bize bizden başka dost yok. Ülke olarak güçlü olmak zorundayız. Güçlü olmak için de hem çok çalışmamız gerekiyor hem de bir takım konuları öğrenmemiz gerekiyor. Evet, önümüze bakmamız lazım ama tarihimizi de geçmişte ülkemizin başına gelenleri de bilmemiz lazım. 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün yıldönümü. Bu vesileyle, Mehmet Akif Ersoy’u daha iyi anlayabilmek adına bu kitabı sizlere takdim etmek istedik” dedi.

Her fırsatta gençlerle bir araya gelmekten ve konuşmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Uysal, gençlerle uzun uzun sohbet ederek, istek ve şikayetlerini dinledi. Bilginin çok değerli ve önemli olduğunu dile getiren Uysal, “Bilgiye ulaşmanın yolu okumaktan geçer. Başarı için kitap okumayı ihmal etmeyin ve çalışmaktan yılmayın” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu