BAŞKAN GENÇER,  AHEM YIL SONU SERGİSİNİ GEZDİ

Ayvalık Öğretmen Evi arkası  Ayvalık Halk Eğitim Müdürlüğü  ek hizmet binasında  2017/2018 eğitim öğretim yılında açılan kurslarda üretilenler, 9 Mayıs Çarşamba günü açılan sene sonu sergisi ve öğrenme şenlikleri ile Ayvalık’ta yaşayanlarla buluşturuldu.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, 11 Mayıs Cuma günü AHEM kursiyerlerinin sene sonu sergisini gezdi. Sergide yer alan el emeği göz nuru ürünleri dikkatle inceledi. Kırlangıç Sosyal Kültürel Yaşam Merkezi projesinde, el emekleri üreten kadınlar için ürün satış noktaları oluşturulacağını belirten Başkan Gençer, “Ev hanımlarının üretim aşamasında yer alarak, ekonomiye katkı sağlamasının öneminin farkındayız. Ayvalık’ta bin bir emekle el işi üreten kadınlarımızın olması gurur verici” dedi.

Sergide özel olarak hazırlanan Ulu Önder Atatürk’ün imzasının fotoğrafların bulunduğu köşeyi çok beğenen Rahmi Gençer, ‘’ Atatürk’ü 10 Kasımlarda 29 Ekimlerde değil özgür olduğumuzu hissettiğimiz her an geleceğimizi planladığımız her gün minnet ve sevgi ile anmalıyız. Bıraktığın emanetin gerçek anlamda ne kadar değerli olduğunu biliyoruz. Biz daha var olmamışken bize güvendin. Gençliğe emanet ettin güzel vatanımızı. Onu dünya var oldukça hep hatırlayacağız. ’dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu