BAŞKAN ARSLAN İZMİR DEPREMZEDELERİ İÇİN TÜM VATANDAŞLARDAN YARDIM ÇAĞRISINDA BULUNDU

İzmir’de 30.10.2020 tarihinde meydana gelen deprem dolayısıyla birçok vatandaşımız vefat etti, birçoğu yaralandı ve arama kurtarma çalışmaları hala devam ediyor.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Kıyı Ege Belediyeler Birliği Encümen ve Meclis Toplantısı nedeniyle depremin olduğu gün İzmir’de bulunmuştu ve depremi bizzat yaşayanlardan oldu.

Başkan Arslan, sosyal medyada paylaştığı, Edremit Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından düzenlenen gıda ve erzak yardımı çağrısında gönüllü olan tüm vatandaşlardan yardım istedi.

Başkan Arslan’ın yapılacak olan yardım kampanyası için sosyal medyadan paylaştığı mesajda ise, ”30.10.2020 tarihinde meydana gelen İzmir depremi sonrasında depremzedelere ilçemizden yardım yapmak isteyen kurum ve vatandaşlarımız; 5 kg pirinç, 2.5 kg bulgur, 2.5 kg kuru fasulye, 2.5 kg mercimek, 5 lt ayçiçek yağı, 0.83 kg domates salçası, 5 kg şeker, 0.5 kg tuz, 1 kg un ve 2 kg çay içeren gıda kolisi ve kullanılmamış battaniye yardımlarını Kaymakamlığımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde oluşturulan yardım birimine başvuru yaparak teslim edebilirler.” yazdı.