AYVALIK’TA MAHALLE MAHALLE TEMİZLİK TİMİ OLUŞTURULDU

Ayvalık Belediyesi daha temiz bir Ayvalık hedefi ve kent görselliği ön plana çıkarmak için çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.

Temizlik İşleri, Fen İşleri, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin iş birliği ile Ayvalık Şehir Merkezi, Çamlık Mevkii, 150 Evler, Aliçetinkaya Mahalleleri ve Cunda Adası’nda birer ekip oluşturuldu. Bu ekipler her sakağı gezip, çöp ve mıntıka temizliğinin yanı sıra moloz ile kuru ağaç dallarını topluyor.

Yılbaşı öncesi yapılan bu detaylı temizlik için görüşlerini belirten Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, ‘’Zaman zaman moloz ve bahçe artığı toplama faaliyetlerini yapıyoruz. Bu sıralar bu çalışmalarımızı sıklaştırmamız gerekti. Her zaman dile getirdiğim gibi, Ayvalık rüzgarlı bir şehir. Kapı önüne gelişi güzel bırakılan çöp ve artıklar bütün sokağa yayılıyor. Ayvalık sokaklarının temiz kalması için vatandaşlarımızdan daha duyarlı olmasını ve sorumluluk almasını istiyoruz. Temizlik işleri personelimiz bu çalışmalara eş zamanlı olarak, menfez temizliği ve konteyner yıkama hizmetlerini aksatmadan devam ediyor’’dedi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu