AYVALIK’TA İFTAR SOFRASI DR. FAZIL DOĞAN MEYDANINDA KURULDU

Ramazan ayında mahallelerde iftar sofrası kurma geleneğini bu yıl da sürdüren Ayvalık Belediyesi, bin kişilik ilk iftar yemeğini ilçe merkezinde Dr. Fazıl Doğan Meydanı’nda verdi.

Yenilenen yüzüyle Ayvalık’ın cazibe merkezlerinden biri olan Dr. Fazıl Doğan Meydanı’ndaki iftar yemeğine Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, belediye başkan yardımcısı Gökay Bacan, belediye meclis üyeleri, CHP ilçe başkanı Hüseyin Şalmanlı, Vergi Dairesi Müdürü Adem Torun, İlçe Turizm Danışma Büro Sorumlusu Yasemin Gençer, Pir Sultan Abdal Derneği Başkanı Vedat Tekten, mahalle muhtarlarının da aralarında bulunduğu yaklaşık bin kişi katıldı.

Sırayla tüm mahallelerde kurulacak olan iftar sofralarına tüm vatandaşları davet eden Belediye Başkanı Rahmi Gençer, ” Ayvalık’ımızda birlik beraberlik ve dayanışma var. Her soframızda bunu görüyoruz. Katılan herkese teşekkür ederim ” dedi.

HACİVAT KARAGÖZ, ORTAOYUNU VE İLLÜZYON GÖSTERİSİ

Yemeğin ardından Ayvalık Sanat Derneği Objektif Tiyatro ekibinden Sadi Mastar, Rabia Gün, Ali Gün, Ayşegül Tekten, Müjgan Yılmaz, Ertan Kolaşır, Bilent Çevik, Mustafa Dinç, Duygu Kolaşır, Yağmur Şenyürek ve Necla Yüksel’in  sunduğu  Karagöz Hacivat ve ortaoyunu gösterileri beğeniyle izlendi. Gecenin son etkinliği İllüzyonist Ferdinand Haralanbidu şaşkınlık ve ilgiyle gösterisiyle

23 Mayıs Çarşamba akşamı Küçükköy, ,

24 Mayıs Perşembe akşamı Mutluköy,
25 Mayıs Cuma akşamı Murateli,
26 Mayıs Cumartesi akşamı Yeniköy,
28 Mayıs Pazartesi akşamı Karaayıt,
29 Mayıs Salı akşamı Akçapınar,
30 Mayıs Çarşamba akşamı Çamoba,
31 Mayıs Perşembe akşamı Tıfıllar,
4 Haziran Pazartesi akşamı Türközü,
5 Haziran Salı akşamı Kırcalar,
6 Haziran Çarşamba akşamı Bulutçeşme,
7 Haziran Perşembe akşamı Beşiktepe,
8 Haziran Cuma akşamı Üçkabaağaç,
9 Haziran Cumartesi akşamı Çakmak,
11 Haziran Pazartesi akşamı Odaburnu,
12 Haziran Salı akşamı Hacıveliler ve
13 Haziran Çarşamba akşamı Bağyüzü köyünde kurulacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu