AYVALIK MERKEZDE YOL ÇALIŞMALARI HIZ KAZANDI

Atatürk Bulvarı’nda başlayan asfalt çalışmaları öncesinde sabah erken saatlerde yedi araç ve otuz beş personel ile start alan Ayvalık Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri eskiyen bordürlerin sökümünü gerçekleştirerek yenileme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Ayvalık Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri kent merkezinde ana arterdeki eskiyen bordürleri yenileme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Korona virüs önlemleri nedeniyle araç trafiğindeki rahat ortamdan da yararlanan ekipler çalışmaları en kısa sürede tamamlamayı hedefliyor. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, kent içindeki yollarda yıllardır sıkıntıların yaşandığını ve sıkıntıların çözümlenmesi amacıyla çok disiplinli bir çalışma sergilediklerini söyledi.

Başkan Ergin adaylık sürecinde yola çıkarken, Daha yaşanabilir bir Ayvalık mümkün!” sözünü hatırlattı. Öncelikli olarak asfalt çalışmalarını hızlandırarak tamamlayacaklarını ve bu çalışmaların sürdürüldüğü sırada eskiyen bordürlerin de söküldüğünü belirten Ergin, “Yıllardır sıkıntı olan ve çözülemeyen yol sorunu zaten gündemimizdeydi. Korona virüs tedbirleri nedeniyle trafiğin daha rahat olduğu bu dönemi fırsat bilerek sezon öncesi çalışmaları tamamlamaya karar verdik. Hem ana arter üzerinde hem de çeşitli yerlerde asfalt ve sekiz adet döner kavşak çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlayacağız. Kavşak, asfalt çalışmalarımızla trafik akışının rahatlaması konusunda ve kent estetiğinde önemli yol almış olacağız” diye konuştu.