AYVALIK ,BU YILDA ITB BERLİN FUARINDA

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, kent tanıtımında üç yıldır olduğu gibi, yurt dışını hedef alarak çalışmalarını sürdürüyor.

Ayvalık Belediyesi ve AYTUGEB işbirliği ile  Ayvalık, Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenen ve dünyanın en büyük turizm fuarı olarak gösterilen ITB Berlin Fuarı’nda tanıtılıyor.

 Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanmış Türkiye bölümünde yerini alan Ayvalık standı ziyaretçilerin oldukça ilgisini çektiği gözlendi.

Ayvalık standında bu yıl,   kentin UNESCO Dünya Mirası yolunda olmasının yanı sıra, görsel güzellileri, eşsiz mutfağı, özgün kültür birikimi ve turizm organizasyonları anlatıldı.

Ayvalık Belediyesi adına Ümit Özgültekin, AYTUGEB adına ise Nurhan Fidancıoğlu Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TURSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Anatolia Turizm Geliştirme şirketinin başkanı Hüseyin Baraner ve bir çok yerli ve yabancı  konuğa kent hakkında bilgileri aktardılar.

İç turizmde Ayvalık’ın turizmde çok farklı bir ivme kazandığını  ve bu konuda misyonunu tamamlandığını kaydeden Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, üç yıldır hedeflerinin, Avrupa’daki fuarlar olduğunu söyledi.

Başkan Gençer” Yurtiçi fuarları günümüz teknolojisiyle işlevini tamamladığını düşünüyoruz.  Yurt içi fuarları, yurt dışı fuarlara göre 4 -5 kat daha pahalı, hem de eskiye göre işlevselliğinin ve izleyici kitlesinin verimli olmadığını biliyoruz. Ayvalık’ımız nitelikli turizm anlamında şu an bu değişim sürecine hazır.  Ayvalık kültür turizmiyle, mimarisiyle, su sporları, balkan ege, mutfaklarının benzersiz uyumu Ayvalık’ımızı farklı bir turizm merkezi olduğunu gösteriyor. Ayvalık’ımız daha da fark edilecek. Ayvalık’a ayrı bir yer açtıkları için Kültür ve Turizm Bakanlığımıza ve oradaki çalışma arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum ”dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu