AYVALIK BELEDİYESİ İKİ BÜYÜK MAHALLESİ’NDE İFTAR SOFRASI KURDU

Ayvalık Belediyesi ‘Sokakta iftar açma’ geleneğini bu sene de sürdürüyor. Ayvalık merkezinin ardından Altınova ve Küçükköy’de kurulan iftar sofraları köylerde de vatandaşları bir araya getirecek.

Ramazan ayı boyunca halkı iftar sofrasında buluşturmayı amaçlayan Ayvalık Belediyesi, 2’nci iftar sofrasını Altınova, 3’ncü iftar sofrasını Küçükköy’de kurdu. İftar yemeğine katılmak isteyen vatandaşlar için Ayvalık merkezde duraklar, Altınova ve Sarımsaklı’dan otobüs kaldırıldı. Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer de iftarını vatandaşlarla birlikte yaptı.

Ayvalık’ta yaşayanları iftar sofralarına davet eden Başkan Gençer, “Ramazan bereketiyle, dayanışma duygusuyla gelsin. Barışı, birlik ve beraberliğimizi  pekiştirsin, ülkemizi aydınlatsın. Ramazan sofralarında Ayvalık’ta yaşayanları buluşturmaya devam edeceğiz. Dayanışma ve birlik beraberlik duygularının yaşandığı Ramazan ayında iftar sofralarının bereketini paylaşmak için halkımızı bekliyoruz” dedi.

RAMAZAN BOYUNCA 19 İFTAR SOFRASI KURULUYOR

22 Mayıs akşamı Altınova’da, 23 Mayıs akşamı Küçükköy’de kurulan iftar sofralarında yaklaşık 800 vatandaş birlikte iftar yaptı. Altınova’daki iftar yemeğine Belediye Başkan yardımcıları İbrahim Mühürdaroğlu ve Gökay Bacan, belediye meclis üyeleri, Küçükköy’de Merkez Cami bahçesinde düzenlenen iftar yemeğine ise Kaymakam Gökhan Görgülüarslan, İlçe Turizm Danışma Büro Sorumlusu Yasemin Gençer, Belediye Başkan Yardımcıları Figen Güren, Gökay Bacan ve İbrahim Müdürdaroğlu da katıldı.

KÜLTÜR ETKİNLİKLERİ

İftar sofralarının kurulduğu noktalarda Ayvalık Belediyesi ve Ayvalık Sanat Derneği Tiyatro Objektif işbirliğinde Ramazan eğlencesi düzenleniyor. İftar yemeğinin ardından başlayan geleneksel Ramazan gösterileri; Karagöz ve Hacivat ile orta oyunu, vatandaşlar tarafından ilgiyle izleniyor. İllüzyon gösterisi akşamın son etkinliği oluyor.

Altınova ve Küçükköy’de halka yönelik iftar yemeği veren Ayvalık Belediyesi, iftar sofralarını önceki yıllarda olduğu gibi köylerde de kuracak.  24 Mayıs Perşembe akşamı Mutluköy, 25 Mayıs Cuma akşamı Murateli, 26 Mayıs Cumartesi akşamı Yeniköy, 28 Mayıs Pazartesi akşamı Karaayıt, 29 Mayıs Salı akşamı Akçapınar, 30 Mayıs Çarşamba akşamı Çamoba, 31 Mayıs Perşembe akşamı Tıfıllar, 4 Haziran Pazartesi akşamı Türközü, 5 Haziran Salı akşamı Kırcalar, 6 Haziran Çarşamba akşamı Bulutçeşme, 7 Haziran Perşembe akşamı Beşiktepe, 8 Haziran Cuma akşamı Üç kabaağaç, 9 Haziran Cumartesi akşamı Çakmak, 11 Haziran Pazartesi akşamı Odaburnu, 12 Haziran Salı akşamı Hacıveliler ve 13 Haziran Çarşamba akşamı Bağyüzü köyünde kurulacak iftar sofraları, Ramazan ayının maneviyatına uygun olarak, b

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu