AYVALIK BELEDİYESİ EKİPLERİNDEN ZOR VE KAPSAMLI ÇALIŞMA

Ayvalık Belediyesi halk arasında Dalkıran Mehmet Ağa hattı olarak bilenen menfezde görev tanımında olmamasına rağmen, sorumluk alarak temizleme çalışmalarına başladı.

Toplama merkezi Yeni Mahalle olup, Hamdibey Mahallesi -Talatpaşa Caddesi güzergâhında yağmur sularını toplayıp denize ulaştıran menfezdeki temizle çalışmaları için, Ayvalık Belediyesi Başkanvekili Gökay Bacan, Temizlik, Fen, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün yanı sıra sağlık ekipleri sabahın ilk saatlerinde cadde girişinde toplandı.

Altışar kişiden oluşan iki ekip, belirli sürelerde dönüşümlü olarak menfeze girip sel artıklarını menfezden çıkarıyor. Bu çalışmalar Yeni Mahalle yönünde devam edecek.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Belediye Başkanvekili Bacan ‘’ Çevre mahallelerden

yağmur sularının getirdiği her türlü moloz, kil, çamur suyu dışında büyük ebatlı atıklar şiddetli yağmurlar sonrası selle birlikte burada toplanıyor. Hava durumu tahminlerinde yakın zamanda şiddetli bir yağmur bekleniyor. Şiddetli yağmur tehlikesi nedeniyle ekip sayımızı artırdık. Burada ekiplerimiz hızla çalışması gerekiyor. Ekiplerimiz uzun bir süre Ayvalık genelinde menfez çalışmalarını sürdürecek’’dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu