Av sezonu dualarla açıldı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na bağlı Merkez Av Komisyonları tarafından denetim altında tutulan avcılar, Edremit ilçesinde 2017-2018 av sezonu için mevlit okutup hayır yemeği düzenledi.

700’ün üzerinde üyesi bulunan ve bölgenin en köklü camiaları arasında olan Edremit Merkez Avcılık Atıcılık İhtisas Kulübü, 2017-2018 av sezonu için mevlit okutup hayır yemeği organizasyonu gerçekleştirdi. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen birlikteliğe, çok sayıda üye, aileleriyle birlikte katılım sağladı. Kazdağları eteklerinde çoğunlukla toplu halde yaban domuzu avına çıkan avcılar, okunan mevlit-i şerifi dinledi ve yemek yiyerek sohbet etti.

Toplu organizasyonlar ile üyeler arasında dayanışmayı sağlayan Edremit Merkez Avcılık Atıcılık İhtisas Kulübü Başkanı Metin Balyalı, davetlilerle tek tek ilgilenerek av kurallarını hatırlattı. 19 Ağustos Cumartesi günü ilk av etkinliğini düzenlediklerini söyleyen Balyalı, kaçak avcılık ile mücadele ettiklerini vurguladı.

Açıklamada bulunan Metin Balyalı, “2017-2018 Av Sezonu hepimize hayırlı uğurlu olsun. Av sezonumuzu dualar ve hayırlarla açıyoruz. Bugün bir acı kaybımız var. Değerli üyemiz Cahit abimizi kaybettik. Kendisine rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. Allah mezarında rahat ettirsin. Kulübümüz köklü bir kulüp. 700’ün üzerinde üyesi olan bir kulüp. 1952 yılında kurulmuş burası. Düzenli şekilde hayırlarımızı, toplu organizasyonlarımızı yapmaktayız. Kuralları çiğnemeden iyi bir av sezonu geçirmemizi diliyorum. Bizim arkadaşlarımızın hepsi profesyonel ve kurallara uyuyor. Başka avcı arkadaşlara da sesleniyoruz; Bu bölge bizim. Bu av bizim. Bu ülke bizim. Biz kurallara uyarsak, her şey kendi güzelliğiyle olur. Her şey vurmak, öldürmek değil. Bizim için av yapmak ikinci plandadır. Ülkemizin bu zor günlerinde bizler hayırlar yapıyoruz. Avcılık bizim için bir hobi. Bir aşk, bir tutku. Tüm camiamız Cumartesi gününü, açılışı bekledi. Tüm ülkemize Allah kazasız, belasız, hayırlı avlar nasip etsin. Bu organizasyonun düzenlenmesinde emeği olan yönetim kurulumuza, katılımlarıyla bizleri onurlandıran değerli üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Allah nice sezonlar görmeyi nasip etsin. Bizler, temiz yeni nesiller bırakmak için mücadele etmekteyiz. Avbis’e, kaçak avcılığa hayır diyoruz. Düzenli, tertipli, şerefli bir avcılık diliyoruz” dedi.

Kulübün yönetim kurulu üyeleri de, 2017-2018 Av Sezonu’nun kazasız belasız geçmesini dileyerek, kaçak avlanmanın karşısında olduklarını vurguladı. İlçedeki diğer avcılar kulüplerinin yöneticileri de yapılan etkinliğe katılarak başkan Metin Balyalı’ya çiçek hediye etti.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu