ATATÜRK’ÜN EDREMİT’E GELİŞİNİN 86.YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Edremit’e gelişinin 86’ncı yıl dönümü Şehit Hamdibey Meydanı’nda kutlandı. Koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında halkın katılımı olmadan sadece çelenk sunma töreni yapıldı.

Edremit Şehit Hamdibey Meydanı’nda, yeni tip koronavirüs (Covit-19) önlemleri gereği , halkın katılımı olmadan sade bir tören düzenlendi.  Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, 19. Motorlu Piyade Tugayı ve Garnizon Komutan Vekili Topçu Albay Rizvan Çiper ve Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan tarafından Atatürk anıtına çelenk sunuldu. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın yapıldığı törende sosyal mesafe kuralına dikkat edildi. Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, “Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü,  ilçemizi ziyaretinin 86. yılında bir kez daha sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz. Bu yıl koronavirüs pandemisi nedeniyle sade bir törenle kutladığımız bugünü önümüzdeki yıllarda halkımızla birlikte  kutlayacağız” dedi.

ATAMIZIN SEVDİĞİ ŞARKILARI DİNLETTİLER

Edremit Belediyesi  günün anısına, kent genelindeki belediye hoparlörlerinden  Atatürk’ün sevdiği şarkıları çaldı.  Vardar Ovası, Fikrimin İncegülü gibi Atatürk’ün sevdiği şarkıları  evlerinin balkonlarından, pencerelerinden dinleyen Edremitli vatandaşlar duygulu anlar yaşadı.

 

 


Avast logo

Bu e-posta virüslere karşı Avast antivirüs yazılımı tarafından kontrol edilmiştir.
www.avast.com