‘’ALTINOVA’MIZDA #CEZAEVİ İSTEMİYORUZ’’ İMZA KAPMANYASI BAŞLATILDI

Başkan Gençer”15 Kasım Çarşamba 12:30’da Altınova Eski Devlet Hastanesi’nde” buluşuyoruz.

Ayvalık Kent Konseyi tarafından Talatpaşa Caddesi’nde başlatılan imza kampanyasına Belediye Başkanı Rahmi Gençer de katıldı. Sarımsaklı Pazar yerinde kurulan ikinci bir standa da imza kampanyası sürüyor.

15 Kasım Çarşamba  Saat 12:30’da Altınova Hastanesi önüne Cezaevi yapılmasına karşı çıkan herkesi beklediklerini kaydeden Başkan Rahmi Gençer,  burada imza kampanyası ve Altınova’mızda Eğitim Yuvası İstiyoruz, Kadın Hapishanesi Yapılmasına İzin Vermeyiz” dedi.

Başkan Gençer ’’ 1990’larda Altınova’da o günün şartlarıyla bölge halkından ve Altınova Belediyesi tarafından toplanan paralarla hastane yapılmıştı. Biz sağlık alanından, eğitim alanına geçilmesi için kararlar almıştık. Bu karar Büyükşehir Meclisi onayından da geçti. Ancak öğrendik ki Adalet Bakanlığı’na verilerek, burada hapishane yapılması düşünülüyor. Yerel yönetimi ve bölge halkını bilgilendirilmeden yapılan bu çalışmaya kesinlikle bölge halkı olarak karşıyız. Eğitim amaçlı olarak,  kullanılmasını istiyoruz Burada yaşayan halkın isteklerine kulak verilmesini istiyoruz.’’diyerek görüşlerini ifade etti.

Araçlar saat 11:30’da Ayvalık Merkez Otobüs durakları 12:00 Küçükkoy – Sarımsaklı’dan kalkacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu