ALTINOVA’DA KÖPEKLER KUDUZ HASTALIĞINA KARŞI AŞILANDI

Ayvalık Belediyesi, Altınova Mahallesi’nde köpekleri kuduz hastalığına karşı aşıladı. Altınova’da Belediye binası önünde vatandaşların getirdiği köpeklere yapılan bir doz kuduz aşısı daha sonra sokakta yaşayan köpeklere de uygulandı.

Ayvalık Belediyesi Köpek Bakım Çiftliği’nde yapılan kısırlaştırmalar sırasında kuduz aşısının da mutlaka yapıldığını ifade eden Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, Altınova Mahallesi’ndeki aşı çalışmasını 23 Mayıs Çarşamba günü 09.00-17.30 saatleri arasında gerçekleştirdi.

Sokakta yaşayan köpek sayısının artması üzerine, barınakta düzenli olarak yapılan kuduz aşılamasını sokaklarda da yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Koruyucu sağlık hizmetlerine önem veriyoruz. Yapılan aşılamayla birlikte kuduz riskini ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz. Hem can dostlarımızın sağlığı hem de halk ve çevre sağlığını korumak için yaptığımız aşılama çalışmalarımız devam edecek” dedi.

VATANDAŞLAR KUDUZ AŞISI İÇİN SIRAYA GİRDİLER

Altınova’daki vatandaşların köpeklerini, öğle saatlerine kadar Belediye binası önünde aşılayan ekipler, öğleden sonra sokaklarda yaşayan köpeklere de bakanlığın gönderdiği kuduz aşılarını uyguladı. Ücretsiz aşı çalışmasına ilgi gösteren vatandaşlar, memnun olduklarını dile getirerek belediyeye teşekkür etti. Aşılama çalışması kapsamında, vatandaşlar tarafından getirilen 32 köpeğin yanı sıra sokakta yaşayan         köpek ve 5 kediye de kuduz aşısı yapıldığı belirtildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu