ALTINOVA TARİŞ’TEN BEREKETLİ HASAT VE YENİ ÜNİTE İÇİN HAYIR

TARİŞ S.S. 979 No’lu Altınova Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifi, hasat sonunu ikinci ekstraksiyon ünitesinin kurulumu için hayır düzenledi.

Altınova TARİŞ Kooperatif bahçesinde düzenlenen hayra,Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Mühürdaroğlu, TARİŞ eski başkanı Cavit Çetin, Tariş Birlik Başkanı Hilmi Sürek, TARİŞ Genel Müdürü Güngör Şarman, Altınova TARİŞ Zeytin ve Zeytinyağı Kooperatif Müdürü İlkay Alpsoy, Burhaniye Belediyesi geçmiş dönem belediye başkanlarından ve Zeytin A.Ş Başkanı Fikret Akova, Altınova TARİŞ eski Kooperatif Müdürü Fevzi Keklikçi ve Ayvalık, Burhaniye, Bayındır, Küçükkuyu, Gömeç ve Altınova TARİŞ yönetim kurulları katıldı.

Yüzde 50 hibe ile yeni kooperatiflerinde ikinci ekstraksiyon ünitesini kurduklarını ve zeytinyağı üretimi sonrası elde edilen prinanın ekonomik anlamda işleyebilecekleri bir tesis kurduklarını belirten TARİŞ Zeytin ve Zeytinyağı Kooperatif Müdürü Alpsoy, emeği geçen geçen herkese teşekkür etti. Altınova TARİŞ olarak ne zaman ihtiyaç olursa yanlarında oldukları için Başkan Rahmi Gençer’e de teşekkür ettiklerini sözlerini ekledi.

BİRLİK, BERABERLİĞİ SABOTE EDİLMEMESİ İÇİN BİRLİĞİ BOZMAYIN”

Bütün bölge kooperatif temsilcilerini bir arada görmekten gurur duyduğunu belirten Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği eski Başkanı Cavit Çetin, “Bütün kooperatiflerimiz burada. Biz bir camiayız. Bu camianın bütünlüğünün korunması Tariş’in ve zeytinyağı birliğinin bekası için önemli.” dedi.

Altınova Birliğine ‘Hayırlı olsun’ dileğinde bulunan Tariş Birlik Başkanı Hilmi Sürek, “birliği beraberliği bozmadığımız sürece Allah’ın izniyle bu bayrağı daha yükseklere taşıyacağız” dedi.

“TARİŞ HER ZAMAN AYAKTA KALMALI”

Tariş camiasının bir arada olmasının önemine değinen Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Böyle birlik beraberlikler vesile oluyor. Herkes birbirini görmüş oluyor. Bereketli bir sezon geçirmişler, tesislerinde yenileme yapmışlar. Bu tabii bir başarı öyküsü. Başarı öyküsünde kimin dahli varsa tebrik ediyorum. Tariş’in ne kadar önemli olduğunu bilen bir ailenin çocuğuyum. Tariş’in imkânlarıyla büyümüş, onun bize getirdikleriyle hayatını sürdürmüş insanlarız. O yüzden Tariş her zaman ayakta kalmalı. Yaptığınız bu görev çok kutsal bir görev. Dünyadaki bu hızlı globalleşme ve hızlı gelişen kapitalizm karşısında birlikte, çiftçilerimizle el ele bu birliklerin ayakta kalmasının önemini bugün bir kez daha görüyoruz. O yüzden yaptığınız iş çok mübarek, kutsal bir iştir. Tariş’in zeytinyağı bölümü Türkiye’nin zeytinyağı ülkesi olduğunu zeytinyağında sınıf atladığını ve başarılı olduğunu gösterdiğini düşünüyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu