Ali Babacan : İktidara sarı kart göstereceğiz

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Balıkesir’de konuştu; “Yerel seçimlere hazırız.”

Balıkesir’in Edremit ilçesine partisinin seçim koordinasyon merkezinin açılışı ve belediye başkan adayı Tevfik Çelik’in tanıtımı için gelen Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, burada yaptığı konuşmada yerel seçimlere hazır olduklarını söyledi.

Seçim otobüsü ile ilçeye gelen Ali Babacan, beraberinde Edremit Belediye Başkan Adayı Tevfik Çelik ile vatandaşları selamladı.

PTT Kavşağında otobüsten inen Babacan ve beraberindekiler, esnafları ziyaret etti, vatandaşlarla sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi.

Daha sonra partisinin Edremit Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılış kurdelesini kesen Babacan, bu yerel seçimlerde merkezi hükümete “Sarı kart” göstererek uyarıda bulunacaklarını ifade etti.

Ülkenin yoksullaştırıldığını öne süren Babacan: “Şu anda emekli olsun, memur olsun, işçi olsun, özel sektörde çalışsın kim olursa olsun Türk Lirası cinsinden sabit maaş alan herkes maalesef ülkemizde yoksullaşmış durumdadır.” dedi.

Yerel seçimlere doğru gidildiğini işaret eden Babacan: “Yerel seçimlerde belediye başkanlarımızı seçeceğiz, belediye meclis üyelerimizi seçeceğiz. Biz ne diyoruz Deva Partisi olarak? hazırız diyoruz. Yerel yönetimler ve şehircilik eylem planımızı hazırız 2 sene öncesinden. Seçim geliyor diye değil 2 sene önce hazırladık, ilan ettik.” diye konuştu.

Belediyeleri temiz yönetmek için ‘etik kurallar bildirgesi’ açıkladıklarını da kaydeden Babacan şöyle devam etti:

“Bizim adayımız olan herkes bu 3 sayfalık etik kurallar bildirgesidir yani ahlaki kurallar bildirgesini okuyor imza ediyor ondan sonra bizim adayımız oluyor. Yerel seçimlere giriyoruz belediye başkanlarımızı seçeceğiz. Bu yerel seçimlerde hep beraber iktidara ‘sarı kartı’ göstereceğiz. Bir sonraki seçimlerde de inşallah ne yapacağız? hep iktidara kırmızı kartımız cebimizde hazır millet olarak kırmızı kartı da göstereceği.”….

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu