ABB’den “Akademi Ankara” eğitimleri

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) istihdama katkı sağlayacak, beyin göçünü önleyecek ve genç girişimcilerin dünyaya açılmasının önünü açacak çalışmalar kapsamında “Akademi Ankara” eğitimlerini vermeye devam ediyor.

Başkentte dijital dönüşüm başlatan Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) istihdama katkı sağlayacak, beyin göçünü önleyecek ve genç girişimcilerin dünyaya açılmasının önünü açacak çalışmalar gerçekleştirmek amacıyla eğitimler düzenliyor. Bu çerçevede Bilgi İşlem Daire Başkanlığı koordinatörlüğünde düzenlenen ve 5 farklı alanda temel ve orta düzey alanda verilen ücretsiz “Akademi Ankara” eğitimlerine devam ediliyor.

Ayrıca başvuruların halen devam ettiği Akademi Ankara eğitimlerinde, dijital çağın en popüler alanlarından olan VR teknolojilerine yönelik üç boyutlu karakter modelleme, İç-Dış Mekân Tasarımı Eğitimleri, Kıyafet Modelleme ve Nesne Dokulandırma gibi Metaverse ve Oyun Teknolojilerine yönelik görsel içerik üretim süreçlerine değinilecek. Eğitime, Z Brush, Mervelous, Adobe Substance Painter, 3DS Max, Unreal Engine programları konu olacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu