GÜRSEL TEKİN, EDREMİT’TE GURME EVİ’Nİ ZİYARET ETTİ

CHP’li Gürsel Tekin; “Kadının olduğu yerde aydınlanma olur”

Bir dizi etkinliklere katılmak üzere Edremit Körfezi’ne CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin Nar Kadın Kooperatifi Gurme Evini ziyaret etti.

Edremit Körfezi’ni ziyaret eden CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Küçükkuyu Beldesi’nde festivalin ardından Edremit ilçesini ziyaret etti. Kadınların kurup yönettiği ve bölgesel tatların yaşatılarak turizme hizmet vermesi için kurulan Nar Kadın Kooperatifi Gurme Evini ziyaret eden CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kadının toplumun her kesiminde var olması gerektiğini ifade eden Tekin, “Kadınların var olduğu yerde aydınlanma olur, güzellik olur. Kadın girişimcilerimizin bir araya gelerek oluşturduğu kooperatif ve yürüttükleri çalışmalarda emeği geçen Edremitli kadınlarımızı ve bu oluşuma destek olan Belediye Başkanımız Kamil Saka’yı yürekten kutluyorum” dedi.

Gürsel Tekin’e Edremit ziyaretinde ev sahipliği yapan Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka “İstanbul Milletvekilimiz Sayın Gürsel Tekin ile birlikte bölgemizde gurme turizminin artması ve kadın istihdamına önemli katkılar sağlayan kooperatifin yürüttüğü çalışmalar ve sosyal sorumluluk projeleri hakkında görüştük” dedi. Ziyarette CHP Edremit İlçe Başkanım Yusuf Sel, Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ertaş ve Belediye Meclis Üyeleri de yer aldı. 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Hayatta kalabilmek için reklamlara ihtiyacımız var. Reklam engelleyicinizi katınız.