MUHTARLAR TOPLANTISI KAYMAKAM ALİ SIRMALI BAŞKANLIĞINDA YAPILDI

Milli Eğitim toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda, İlçe Kaymakamı Ali Sırmalı mahalle muhtarlarımızın sorunlarını dinledi.

İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelge kapsamında muhtarlarımızın istek, öneri ve şikâyetlerini alıp, değerlendirmek için kaymakamlık veya idari birimlere müracaatları beklenmeden, doğrudan temas kurmak suretiyle toplumun tüm kesimlerine daha geniş bir şekilde ulaşılmasını sağlamak amacıyla İlçe Kaymakamı Ali Sırmalı başkanlığında yapılan muhtarlar toplantısına muhtarlarımız ve kurum amirleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Kaymakamı Ali Sırmalı “Hepiniz muhtarlar toplantısına hoş geldiniz. Muhtarlarımız idarenin görevlisi ve temsilcisidir. Sizler muhtarlarımız olarak, seçilmiş, emaneti almış, güveni kazanmış, arkadaşlarımızsınız. Şüphesiz ki sizlerin mahallelerimiz bazındaki tespiti, bizim kamu yönetimi önceliklerimize ışık tutacak, önümüzü aydınlatacak ve bütünü görmemizi sağlayacaktır. Temsil ettiğiniz vatandaşların talebini iletirken, gerçekleşen yatırımları ve üst kurumdan gelen emirleri, vatandaşa aktaracak, karşılıklı  iletişimi sağlayacak en güçlü köprüsünüz. Bu çerçevede sizlere çok büyük görevler düşmektedir.

Sizlerin özellikle mahallelerinizde yaşayan vatandaşlarla güçlü iletişim halinde olmanız sizden hizmet bekleyen vatandaşlarımıza devletin kolaylıkla ulaşması demektir. Mahallenizde yaşayan yaşlı, engelli, ihtiyaç sahibi, öksüz, şehit ve gazi yakınları ve diğer ihtiyaç sahiplerinin durumları ile ilgili bilgileri bize en iyi aktaracak olan ve onlara ulaşmamızı sağlayacak en önemli köprü niteliğindesiniz. Aynı zamanda vatandaşların size her daim kolaylıkla ulaşabilmesi için görev mahallinde olmanızı özellikle rica ediyorum. Biliyorsunuz ki gerek Kaymakamlığımız, gerekse diğer bütün kamu kurumlarımızın kapıları sizlere her zaman açık, bizlerle ve arkadaşlarımızla her zaman görüşebilirsiniz, taleplerinizi, isteklerinizi, eksiklikleri ve yapılması gerekenleri bizlere her zaman iletebilirsiniz. Bizler de sizlerin her zaman yanınızda olacağız, sizlere yardımcı olabilmek için vatandaşlarımızın eksikliklerini giderebilmek için elimizden geleni yapacağız. Görevlerinizin ifasında da sizlerin gerekli hassasiyeti göstereceğinize inanıyor, başarılar diliyorum” dedi.

Toplantıda muhtarlarımızın talep ve isteklerini dinleyen Kaymakam Sırmalı, sorunlar ve taleplerle ilgili olarak anında bilgi paylaşımı sağladı. Sorunların ve ihtiyaçları çözüme kavuşturması için gerekli çalışmaların yapılacağını belirten Kaymakam Sırmalı katılımlarından dolayı tüm muhtarlarımıza ve kurum amirlerine teşekkür etti ve çalışmalarında başarılar diledi.

 

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Hayatta kalabilmek için reklamlara ihtiyacımız var. Reklam engelleyicinizi katınız.