249 DEMOKRASİ ŞEHİDİ İÇİN 249 FİDAN DİKİLDİ

Balıkesir’in Havran ilçesinde 249 Demokrasi Şehidi için Çanakkale Kahramanı Koca Seyit’in köyüne 249 fidan dikildi.
Balıkesir Havran İlçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Havran Kaymakamı Ahmet Türköz, Belediye Başkanı Emin Ersoy, Protokol üyeleri ve vatandaşların katılımı ile Çanakkale kahramanı Seyit Onbaşı’nın kabri ziyaret edildi.
Kabir Başında okunan duaların ardından Kaymakamlık Belediye ve Orman İşletme Şefliği tarafından organize edilen 15 Temmuz Şehitleri Hatıra ormanına darbe girişiminde şehit olan 249 Demokrasi Şehidi anısına 249 fidan dikildi.
Havran Kaymakamı Ahmet Türköz “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri münasebetiyle kurumlarımızın katılımı ile böyle anlamlı bir etkinlik tertip ettik. Dün şehit aileleri ile başlayan programımız bugün Kahramanımız Seyit Onbaşı’nın kabir ziyaret ettik ve son olarak 249 şehidimiz adına 249 fidanı toprak ile buluşturduk. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programımız dolu dolu. Her gün bir etkinliğimiz var. Halkımızın teveccühü ve katılımıda oldukça fazla. Duyarlılık göstererek etkinliklere katılan tüm halkımıza teşekkür ediyorum. Allah aziz milletimize böyle acılar yaşatmasın” dedi.
Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy “Geçtiğimiz yıl FETÖ tarafından gerçekleştirilen başarısız darbe girişimi sonucu 249 vatandaşımız şehit olmuş idi. Kocaseyit Mahalemizde şehitlerimiz adına fidan dikimi gerçekleştirdik. Şehitlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize acil şifalar diliyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Hayatta kalabilmek için reklamlara ihtiyacımız var. Reklam engelleyicinizi katınız.