EDREMİT’E MOĞOLİSTAN’DAN KARDEŞ ZİYARETİ

Edremit ile kardeş şehir olan Moğolistan’ın Erdenet kentinin Belediye Başkanı Gantsogt Sainbileg, Erdenet’in bağlı olduğu Orhon Eyaleti Başkan Yardımcısı Tuvshinjargal Agvaanchultem ve beraberindeki heyet ziyaret için Edremit’e geldi. Edremit Belediyesi’ni ziyaret eden Moğol heyet Edremit’te çeşitli incelemelerde bulunacak.

Edremit ilçesinin Moğolistan’ın Orhun Eyaletinden kardeş şehri Erdenet heyeti ilçeye ziyarette bulundu. Edremit’in kardeş şehri Erdenet’in Belediye Başkanı Gantsogt Sainbileg, Erdenet’in bağlı olduğu Orhon Eyaleti Başkan Yardımcısı Tuvshinjargal Agvaanchultem, Erdenet Meclis Üyesi Erdenebayor Sandagdorj ve Belediye görevlisi Urantuya Batnasan ziyaretin ilk gününde Edremit Belediyesi’ne resmi temaslarda bulundular. Daha önce karşılıklı ziyaretlerde bulunduklarını ve Moğolistan’da çok iyi ağırlandıklarını ifade eden Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, ziyaretten memnuniyet duyduğunu ve kendilerini misafir ettikleri için mutlu olduklarını ifade etti.

Moğolistan’ın Erdenet kentinden gelen Belediye Başkanı Gantsogt Sainbileg, Edremit’e Moğul halkının ve hemşehrilerinin selamını getirdiklerini ifade etti. Samimi bir şekilde geçen görüşmelerin sonunda Başka Kamil Saka, Erdenet Belediye Başkanı Gantsogt Sainbileg’e tarihi Antandros Antik kentinden bugünkü İtalya’ya giderek Roma şehrini kuran Aeneas’ın yolculuğunu simgeleyen seramik bir şilt sundu. Misafir heyet daha sonra Edremit Belediyesi’nin olağan Şubat Ayı Meclis toplantısına katıldı. Orhon Eyaleti Başkan Yardımcısı Tuvshinjargal Agvaanchultem, meclis toplantısında yaptığı konuşmada “Burada bulunmaktan dolayı mutluyuz. Sizlerde halka en iyi şekilde hizmet etmek için çalışıyorsunuz. Çalışmalarını görme fırsatı bulduk. Barış ve kardeşlik bağımızı daha da güçlenmesini diliyoruz” dedi. Başkan Kamil Saka ve Belediye meclisinde grubu bulunan AKP ve MHP temsilcileri de Moğol konuklara “Hoş geldin” diyerek ilçede ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade ettiler. Moğol konuklar dört gün boyunca ilçede çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunacaklar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Hayatta kalabilmek için reklamlara ihtiyacımız var. Reklam engelleyicinizi katınız.