AYVALIK FARKINI, KİTE SURF İLE ANLATACAK

Ayvalık Turizm Geliştirme Birliği 2016 yılı olağan Mali Genel Kurulu Ticaret Odası Salonu’nda  29 Aralık Perşembe günü  saat 15:00’te düzenlendi. Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer başkanlığında yapılan toplantıya başkan yardımcısı Ahmet Erkal, İlçe Turizm Müdürü Yasemin Gençer, Ticaret Odası Başkanı İbrahim Kantarcı ve birlik yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Genel kurulun Divan başkanlığına olarak Halil Özer, kâtip üye olarak Ferzan Kandemir ve Levent Billurcu seçildi.

Açılış konuşmasını Belediye Başkanı ve Birlik Başkanı Rahmi Gençer yaptı. Gençer, 2016’ında Ayvalık Turizm açısından çok fazla etkilenmediğini belirtti. Ayvalık diğer Turizm şehirlerine oranla krizden çok fazla etkilenmediğini ifade etti.

Yurt dışı fuarlarından Düsseldorf, Berlin, Amsterdam,  Yurt İçi İzmir, Ankara, İstanbul fuarlarına katılma konusu gündeme geldi. Yurt içi fuarlarının cazibesini yitirdiği amacı dışında kullandığını kanısına varıldı. Maliyetlerinin yaklaşık 200.000 TL’yi bulduğu ifade edildi. Ancak yurt dışı fuarlarının 20 bin civarı olduğu ve cazip olduğu dile getirildi. 

“AYVALIK’’IN VİZYONUNU EN İYİ İFADE EDEN TANITIM FİLMİ HAZIRLADIK”
Ayvalık’taki Kitesurf ile ilgili film yaptırıldığını ve Almanya’daki Düsseldorff Fuarına Kite sörf sporu ile katılacaklarını ifade eden Rahmi Gençer, “Ayvalık’ta kite sörf çok gelişti. Bu pistin Türkiye’deki bir çok merkezden daha iyi hatta en iyisi olduğu söylendi.Bunu tüm dünyaya göstermeliyizSosyal medyanın gücünü fark etmeliyiz.4 günde 215.000 kişi izledi. Fuarlara gidilse bu kadar izletemeyiz” dedi. 

2016 yılı Birlik Encümen faaliyet raporu birlik sekteri Ümit Özgültekin tarafından sunuldu ve kitesurf için yapıtırılan izletildi. Mali durum arz edildi.

BİLLURCU’’AYVALIK’I UNUTTURMAMAMIZ GEREKİR, BEN GİDECEĞİM’’

Turizm işletmesi sahibi Levent Billurcu, Ayvalık olarak bu yıl az sayıda yabancı ağırladık. Yurt dışı fuarlarına gidilmezse unutuluruz ve gözden düşeriz düşüncesindeyim. Tüm rakiplerimiz orada olacaklar. Gençer, AYTUGEB üyeleri kabul ederse bir şekilde paranın bir şekilde bulunup gidilebileceğini ifade etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Hayatta kalabilmek için reklamlara ihtiyacımız var. Reklam engelleyicinizi katınız.