Edremit Körfezinde doğal gaz müjdesi

Uzun yıllardan bu yana Balıkesir’in Edremit Körfez ilçelerinde beklenen müjdeyi, AK Parti MKYK üyesi ve Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu verdi. Edremit Körfez ilçeleri 2018 kışında doğal gazi ile ısınacak.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu “Bugün körfez halkımıza müjdelerin en güzelini vermenin mutluluğunu yaşıyorum.  Körfez ilçelerinin doğalgaz talebini AK Parti MKYK toplantısında Başbakanımıza dile getirdim. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımız Berat Albayrak’a talep dosyasını ilettim. Başbakanımız Binali Yıldırım’ın talimatlarıyla EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz ve Doğalgaz Piyasası Daire Başkanlığı Grup Başkanı Hüseyin Daşdemir ve BOTAŞ yetkilileri ile görüşerek Balıkesir için planlanan Doğalgaz yatırımlarını masaya yatırdık. İlk planda körfezde 3 ilçeden başlanacağını söyleyen EPDK yetkilileri ile ve yüklenici AKSA şirketi ile görüşmeleri yoğunlaştırarak Körfezde ki 5 ilçenin de projeye dahil edilmesini sağladık.”dedi.

İlk planlamanının Edremit Körfezinden başlayacağını ifade eden Aydınlıoğlu “Böylece Balıkesir için doğalgaz ilk planlamada Körfez ilçelerinden başlayacak şunda lisans çalışmasında olan proje hızlandırılarak Şubat Mart ayı gibi çalışmaları başlayacak ve inşallah 2018 kışına tamamlanmış olacak. Şehrin girişlerine çelik hatlarla BOTAŞ tarafından getirilen Doğalgaz Yüklenici firma olan AKSA tarafından dairelere kadar dağıtımı yapılacaktır. Böylece bölge halkımızda inşallah bundan sonra temiz bir enerjiyle ısınmanın rahatlığını yaşayacaktır. Doğalgaz konusunda vatandaşlarımızdan çok yoğun talepler geldi, bu kararla vatandaşlarımızın haklı taleplerini yerine getirmenin de mutluluğunu yaşıyorum.” Dedi.

AK Parti MKYK Üyesi ve Balıkesir Milletvekil Aydınlıoğlu “Körfez halkımız için büyük bir hayalim olan bu projenin başlaması ile gurur duyuyorum. Tüm vatandaşlarımız için hayırlı ve uğurlu olması dilerim” dedi.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu