Kazdağları Yoga’nın merkezi olmaya hazırlanıyor

Uluslararası Yoga Federasyonu ve Yoga Academy’nin Kazdağları Ramada Resort otelde organize ettiği Uluslararası 3. Yoga Festivali başladı. Türkiye’nin her yöresinden katılan Yogaseverlerin yanısıra, Amerika, Fransa, İngiltere, İspanya, Japonya gibi yurtdışından gelenler dikkat çekti. Cumartesi ve pazar devam edecek olan festivale günübirlik Kazdağları ve çevresinden gelen katılımcılarla birlikte 300 kişinin iştirak ettiği belirtildi.

Yoga Festivaline ev sahipliği yapan Ramada Resort Kadzağları Termal Otel Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Öngen “Kazdağları çok daha fazla etkinlik ile revaçta olmayı hak eden bir yer. Bu güne kadar Kazdağlarına hak ettiği tanıtımın yapılmasında çok ciddi eksikler yaşanmış. Yoga Festivali bunlardan biri. Yoga’nın temel çıkış noktası insanların enerjisinin yükselerek duygusal ve fiziksel rahatlama. Kazdağları dünyanın 200 eko sisteminden biri olan bu bölge bu etkinlik için dünyada bulunmaz yerlerden biri. Kazdağlarının yoga etkinliği için Türkiye’nin merkezi olmasından daha doğal bir şey olamaz. Bizim çabamız bu yönde. Şu anda üçüncüsü yapılıyor yoga festivalinin iki hafta sonra dördüncüsü yapılacak. Hedefimiz önümüzdeki yıllarda Türkiye’de ve hatta dünyada Yoga denince Kazdağlarını akla getirebilmek.

Yoga Akademy Eğitmenlerinden Elçin Erener “Bu üçüncü sefer gelişimiz kazdağlarına Yoga Akademy ve Uluslararası Yoga Federasyonu olarak her ay uluslararası yoga festivalleri düzenliyoruz. Buna önderlik eden hocamız Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Akif Manav. Katılımcılar çeşitli ülkelerden geliyor. Şu anda burada ingiltere’den gelen Fransa’dan, Japonya’dan ve Amerika’dan üyeler ve öğrenciler de var. Aynı zamanda Türkiye’nin çok değişik illerinden gelenler var.

Kazdağlarının havası, oksijeni, enerjisi, özellikle buraya olan talebi Yoga Akademiye artırdı. Kazdağlarına olan talebi artırdı. Bizlerde sevdik buradayız. Bu ay ki festivalin teması ‘Coşku’ festivali.”dedi.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Hayatta kalabilmek için reklamlara ihtiyacımız var. Reklam engelleyicinizi katınız.