13. 1.Ayvalık Kültür Sanat Günleri’nde bir birinden değerli organizasyonlar, sanatseverlerin beğenisine sunuluyor

Ayvalık Belediyesi ve Karşıyaka Belediyesi işbirliği Türkiye’nin ilk ve tek belediye orkestrası Karşıyaka Oda Orkestrası, Ayvalık Amfi Tiyatro’da müthiş bir konser verdi .Cuma günü saat 21:00’de başlayan konsere Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in yanı sıra sayısız sanatsever katıldı.

Vivaldi’nin bir yaz konçertosu ile başlayan konserde şef Rengim Gökmen, keman virtüözü Cihat Aşkın Solist Teyfik Rodos sahne aldı.

Sözlerine hoş geldiniz dileklerinde bulunarak başlayan Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’a sanat adına müthiş bir adım attığı için teşekkür etti.

Başkan Gençer’’ Bu güzel orkestramız Karşıyaka’ya, Çağdaş İzmir’e ve Türkiye’ye çok yakıştı. Bizde Ayvalık’ta biz çocuk orkestrası hazırladık. Zeytin Çekirdeklerimizle biz de geleceğin orkestrasını kuruyoruz.’’dedi.

Seçkin bir izleyici topluluğuna konser verdiklerini kaydeden Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, katılan herkese teşekkürlerini sundu. Başkan Akpınar’’ Belediye Başkanlığını herkes yapabilir, asıl görevimizin  sanata ve sanatçıya destek olarak bu güzelliğin sanatseverlerle buluşturmanın olduğunu düşündük. Şefimiz Rengim Gökmen’e projeyi sunduk ve Rengim Hocam da uygun buldu ve ilk duyduğunda gövdemi koyarım dedi. Türkiye’nin sayılı orkestraları haline geldik. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Türkiye’ye örnek projelerle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlerini yetiştiriyoruz. Hakan Şensoy, Oğuzhan Kavruk ve Gülsin Onay gibi çok değerli sanatçılarımızla Türkiye’yi geziyoruz.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘’Sanatsız kalmış bir toplumun hayat damarlarından biri kopmuştur’’ sözüne destek verdik. Çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz’’dedi.

Programın sonunda Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, şeflik görevini üstlenerek, sanata olan yakınlığını bir kez daha gösterdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu