10 YILDA YAPILMAYANI 3,5 YILDA YAPTIK

Burhaniye’nin dört bir yanında devam eden yol yapım çalışmaları kapsamında açıklama yapan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal 3,5 yılda Burhaniye için yapılan yol çalışmasının daha önceki dönemde yapılmadığını belirterek rakamlar ile bilançoyu gözler önüne serdi.

Burhaniye Belediyesi tarafından birçok ekiple aynı anda Burhaniye’nin farklı mahallelerinde devam eden yol yapım çalışmaları kapsamında, 2014 Nisan ayından 2017 Aralık ayına kadar geçen süreçte 333 bin 430 metrekare parke taş Burhaniye’nin kırsal ve merkez mahallelerine döşendi. Geçtiğimiz yaz aylarında başlanan asfalt yol yapım işleri kapsamında ise 9 bin 180 ton sıcak asfalt ve 65 bin metrekare sathi kaplama yol yapıldı.

10 YILDA 170 BİN METREKARE, 3,5 YILDA YOLA KATILIM PAYI ALMADAN 333 BİN METREKARE PARKE TAŞ DÖŞENDİ

Göreve geldiğimiz günden itibaren hiçbir vatandaşımızı çamura bastırmayacağız diyerek yola çıktık diyen Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “Burhaniye’mizde 3,5 yılda ciddi bir yol bilançosuna ulaştık! Kırsal mahallelerimiz dâhil olmak üzere bozuk olan yollarımızın birçoğunu yeniden yaptık. Geçtiğimiz 10 yıllık dönemde yapılamayan yol bilançosuna 3,5 yıllık görev sürecimizde ulaştık! Geçtiğimiz 10 yılda Burhaniye’ye 170 bin metrekare parke taş döşenirken biz yola katılım bedeli ücreti almadan 3,5 yılda 333 bin metre kare parke taş döşedik. Yol yapımı için ciddi yatırım yaptığımız gibi ciddi bir mesai de harcıyoruz. Teknik arkadaşlarımız eksik ve yapılması gereken yollarımız hakkında bir çalışma yaparak belirli bir plana koyuyorlar ve bu plan dahilinde yol yapım çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tabi ki vatandaşlarımızdan gelen istek ve şikayetler de dikkate alınarak planlarımıza dahil ediliyor. Görev süremiz içinde Burhaniye genelinde bozuk olan yollarımızın yapımına aynı hız ve istekle devam edeceğiz” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu