TUNCAY KILIÇ SEVGİSİ MEYDANLARA SIĞMIYOR

Cumhur İttifakının Edremit Belediye Başkan Adayı Av. Tuncay Kılıç ve ekibine olan sevgi ve desek, seçimlere sayılı günler kala katlanarak artarken, siyaset kulislerinde, “Tuncay Kılıç ipi göğüsledi” şeklinde konuşmalar yapılmaya başlandı.

Edremit Belediyesi’nin 2 dönem Belediye Başkanlığı görevlerini başarıyla yürüten ve Edremit’in çehresini değiştiren projeleriyle gönüllere giren Cumhur İttifakı Adayı Av. Tuncay Kılıç, ekibiyle birlikte her gittiği mahallede çoğunluğu ardına katıyor. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerine birkaç gün kala ısınan siyaset arenasında adından en çok bahsettiren aday haline gelen Av. Tuncay Kılıç ve ekibinin her gittiği mahalle, sevgi gösterileriyle adeta yıkılıyor.

Sabah saatlerinde yoğun seçim mesaisine başlayan Kılıç ve ekibi seçim süresince on binlerce kapı çaldı ve bir o kadar kişinin elini sıkıp görüş, istek ve önerilerini dinledi. “Yaparsa Tuncay Kılıç ve Ekibi Yapar” sloganıyla Cumhur İttifakını taçlandıran Kılıç ve meclis üyesi adayları, ilk etapta gerçekleştirecekleri 100 projeyi, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’ncü kuruluş yıldönümüne ithafen gerçekleştirecek ve ardından sürpriz projelerle Edremit’in önünü açacak. Milletvekilleri, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı, Cumhur İttifakını oluşturan AK Parti ve MHP’nin il ve ilçe başkanları, gençlik ve kadın kollarından yoğun destek gören Kılıç ve ekibi, sabah saatlerinde Edremit Faruk Serpil Parkı esnafı ve vatandaşlarla buluştu. Farklı mahallelerde gerçekleştirilen hayır ve kermesler ile cenaze törenlerine de katılan Kılıç ve ekibi, gün içerisinde Zeytinli Mahallesi, Mehmetalan Mahallesi, Tepeoba Mahallesi ve Pınarbaşı Mahallesi’ne gitti. Belediye Meclis Üyesi Adaylarının da katıldığı kırsal mahalle ziyaretlerinde sevgi gösterileriyle karşılanan Kılıç, mahalle sakinlerinin sıkıntılarını dinleyip sohbet etti.

Av. Tuncay Kılıç ve beraberindekiler, oluşturulan Cumhur İttifakı Konvoyu ile birlikte gece programı kapsamında ilk olarak Dalyan Havuzlu Site mevkiine gitti. Mahalledeki bir çay bahçesinde mahalle halkı ile bütünleşen Cumhur İttifakı, ilk olarak bozuk yolların onarılacağını vaat etti. Kısa bir konuşma gerçekleştiren Tuncay Kılıç, Edremit’in hemen hemen tüm mahallelerinde farklı sorunlar olduğunu ifade ederek, kısa zamanda tüm sorunların çözüme kavuşturulacağını vurguladı. Cumhur İttifakı konvoyu, daha sonra Zeytinli mitingi için hareket etti. Zeytinli köy meydanına giriş yapan konvoyu Mehteran Takımı karşıladı. Yüzlerce aracın giriş yaptığı mahallede oluşan yoğunluk nedeniyle trafik tıkandı ve insan yoğunluğu nedeniyle kısa süreli izdiham yaşandı.

Mehter takımının yanı sıra, mahalle sancakları, meşaleler ve davul zurna ekibi tarafından da karşılama töreni yapılan Cumhur İttifakı konvoyuna çiçekler takdim edildi. Yaklaşık 3 bin kişinin bulunduğu coşkulu kalabalık, Zeytinli Meydanını hınca hınç doldurdu. Cumhur İttifakı TIR’ını ve adayları görmek isteyen mahalleli yüksek noktalara çıkarak geceyi izledi. Coşkulu kalabalık, alkış ve tezahüratlarıyla Cumhur İttifakına olan desteklerini ifade etti. Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyesi Adayları mahalle halkına tanıtıldı ve konuşmalar gerçekleştirildi. Murat Tuna, Özkan Kostak ve Fuat Sönmez’in konuşmaları yoğun alkış topladı.

Slayt gösterim ile projelerin de tanıtıldığı mitingde kürsüye gelen Av. Tuncay Kılıç için havai fişekler patlatıldı. Sözleri sık sık alkış ve tezahüratlarla kesilen Kılıç, zaman zaman rakiplerine yüklenirken, yapacakları projelerin bazılarından örnekler verdi. Gecenin sonunda, mahalle halkı Kılıç’ı bırakmadı ve hatıra fotoğrafı çektirebilmek için sıraya girdi. Yeniden oluşturulan Cumhur İttifakı Konvoyu, ana yol üzerinden Edremit Cumhuriyet Meydanı’na hareket etti. Güvenlik önlemleri altında ilçeye giren büyük konvoy, vatandaşların bir kısmı tarafından evlerin balkonlarından ve pencerelerinden izlendi. Edremit Ticaret Odası önünde duran konvoydan inen Cumhur İttifakı destekçileri, kortej oluşturdu. Mehter takımını önüne katan coşkulu kalabalık, Osmanlı Marşları ve sancaklar eşliğinde meydana yürüdü. Meydan girişinde yine meşalelerle karşılanan Cumhur İttifakı korteji, Cumhuriyet Meydanı’nı tamamen doldurmayı başardı. Belediye Meclis Üyesi Adayı Fuat Sönmez’in söylediği şarkıyla coşan yoğun kalabalık, “İşte Başkan, İşte Meclis”, “Burası Edremit, Kürdistan Değil” şeklinde sloganlar attı. Av. Tuncay Kılıç, coşkulu kalabalığa, sağladıkları yoğun desteklerden dolayı teşekkür ederek geceyi sonlandırdı. Vatandaşlar, Kılıç’ı Cumhuriyet Meydanı’nda da yalnız bırakmayarak bol bol fotoğraflar çektirdi.