TUNCAY KILIÇ SEVDASI YAYILIYOR

Edremit Belediyesi’nin 2 dönem başkanlık görevini yapan Cumhur İttifakı Edremit Belediye Başkan Adayı MHP’li Av. Tuncay Kılıç’a ve Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyelerine olan ilgi gün geçtikçe artıyor.

İlçeye yeni yollar, köprüler, amfi tiyatro, semt pazarları gibi yüzlerce kalıcı hizmetler sağlayan Edremit’in başarılı belediye başkanlarından, Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Av. Tuncay Kılıç, yaptıklarını teminat göstererek, “Edremit’te son 5 yıl ne yatırımlar, ne hizmetler gördük?” diyerek, “Edremit’i kalkındıracak, esnafı rahatlatacak yatırımlara ihtiyacı var. Allah’ın izni ile Edremit’i şaha kaldırmak için geliyoruz” dedi.

Adaylığı açıklandığı günden bu güne gece gündüz, yağmur soğuk dinlemeden yollara düşen Av. Tuncay Kılıç ve ekibi, mahalle mahalle dolaşarak, gitmedik kapı, sıkmadık el bırakmıyor. Genç, yaşlı, çocuk demeden herkesin sorunlarını dinleyerek not eden Kılıç, tüm sıkıntıların çözüleceğini söyleyerek, dev projelerle Edremit’in geleceğini garanti altına almayı hedeflediklerini ifade ediyor. İlçe genelindeki seçmenlerin yüzde 80’i tarafından, hayırseverliği, saygı ve hoşgörüsüyle tanınan Kılıç, siyasi görüşlerini gözetmeksizin insanları acı ve tatlı günlerinde de yalnız bırakmıyor.

Önceki belediye başkanlığı dönemlerinde, belediye çalışanlarının ve çalışacak olanların siyasi görüşlerini sormayan ve belediye başkanlığı makam kasını sökerek isteyen herkes tarafından ulaşılır duruma gelen Kılıç, bu tutumuyla takdir topluyor. Edremit Belediyesi’nin duraklama ve gerileme döneminin son bulması gerektiğini ifade eden Tuncay Kılıç, dev projelerle kaldıkları yerden daha güçlü bir şekilde yollarına devam etmeyi hedefliyor. Hükümette, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde ve Edremit’te Cumhur İttifakını, “3’lü Olsun, Güçlü Olsun” sloganıyla anlatan Kılıç, hiç ara vermeden her gün yoğun bir ziyaret programı gerçekleştiriyor. Sabah saatlerinde ilçe merkezindeki esnafı ziyaret eden Kılıç, beraberindeki AK Parti Edremit İlçe Teşkilatı Başkanı Yaşar Karabulut, MHP Edremit İlçe Teşkilatı Başkanı Ahmet Kabaklı, Edremit Ülkü Ocakları Başkanı Saim Gürkan Çetin, Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyesi Adayları ve partililerle birlikte meslek odalarını ve bazı resmi kurum ve kuruluşlara ziyaretler gerçekleştirdi. Amirinden, memuruna ve işlem yaptıran vatandaşlara kadar gördüğü herkes ile konuşmaya çalışan Kılıç, tüm sorunları çözeceklerini ifade etti.

Akşam saatlerinde de Cumhuriyet Mahallesi’ne giden Kılıç ve beraberindeki yüzlerce kişi, alkışlarla karşılandı. Pazartesi Pazarı’ndaki bir kıraathanede mahalleli ile bir araya gelen Kılıç, “Edremit’i Türkiye’ye rezil ettiler. Bu mahalleye son 5 yıldır hiçbir belediye başkanı gelip çayınızı içti mi? Ben başkanlık görevlerimde her ay mutlaka en az bir kez sizlere geliyordum. Ben içinizden birisiyim. Ülkeyi bölmek isteyen, dinimizle alay edenleri biliyorsunuz, görüyorsunuz. Edremit’e sağladığımız hizmetler ortada. Şimdi de Edremit’e 350 yataklı bir hastanenin sözünü aldık. Bununla birlikte ilk etapta 100 projemiz var. Önceki seçimlerde vaat ettiğim tüm hizmetleri yaptık. Fazlasını da yaptık. Kadromuz çok güçlü. Arkamız da sağlam. Cumhur İttifakının gücü ile Edremit’e hizmet kaçınılmaz. Güveninizi, teveccühünüzü boşa çıkartmayacağız. Biz Allah yolunda hizmet etmek için varız. Ülkemizi, bayrağımızı, dinimizi, dilimizi seven, uğrunda gözümüzü kırpmadan sevebilen insanlarız. Sap ile saman ayrılır. Sizler bu şer odaklarını, vatan ve din düşmanlarını biliyor, izliyor ayırabiliyorsunuz. Fazla söze hacet yok. Edremit güzel günlere gebe. Allah’a emanet olun” diye konuştu.

Kılıç’ın konuşmaları sık sık, “İşte başkan, işte kadro”, “Ne mutlu Türk’üm diyene” şeklinde sloganlar ve atıp alkışlarla kesildi. Kılıç ve beraberindeki yoğun kalabalık, yürüyerek Camivasat Mahallesi’ne gitti. Mahalle sancakları ve meşalelerle karşılanan Kılıç ve beraberindeki kortej, mahalledeki bir Kıraathanenin önünde vatandaşlarla buluştu. Çok sayıda vatandaş, Cumhur İttifakı Belediye Meclis üyelerini tanıdı ve Av. Tuncay Kılıç, mahalle halkının sıkıntılarını dinledi. Kılıç ve beraberindeki kortej, yürüyerek Cumhuriyet Meydanı’na gitti. Kılıç, Atatürk heykeli önünde, soğuk havaya rağmen yanlarında olan vatandaşlara desteklerinden dolayı teşekkür etti.