TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI’NIN AÇILIŞI YILMAZ AKPINAR MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDE YAPILDI

Edremit’te bu sene 16 okulda gerçekleştirilecek olan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın ilki Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen törenle açıldı. Açılış törenine; Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Metin Tunçer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, Ak Parti İlçe Başkanı Metin Örkçü, Okul Müdürleri ve öğrenciler katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, Okul Müdürü M. Zuhal Herdan günün anlamını belirten konuşmasını gerçekleştirdi. Konuşmasında, “TÜBİTAK’ın desteği ile bu yıl üçüncüsünü düzenlendiğimiz TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışını gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Bilinçli, sorgulayan, merak eden, araştırmacı öğrenciler yetiştirmek biz eğitimcilerin görevidir. Bu bilinçle yetiştirdiğimiz öğrencilerimiz, teorik bilgileri hayal gücü ve yaratıcılık ile birleştirip yaşamdaki işleyişi sergilemişlerdir. Öğrencilerimizin hepsi gayet güzel çalışmalar yaptı. 79 öğrencimiz, 24 danışman öğretmen nezaretinde özverili çalışmalarını ortaya koydular.’’ dedi.
Konuşmalar sonrasında, Kaymakam Sırmalı ve protokol üyeleri “TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışını gerçekleştirdi. 79 öğrenci ve 24 öğretmenin danışmanlığında hazırlanan 21 araştırma ve 9 tasarım projesinin yer aldığı standları inceleyerek bilgi alan Kaymakam Sırmalı öğrencilere sorular sordu. Standlarda sunulan güzel çalışmaları tebrik eden ve öğrencilere başarılar dileyen Kaymakam Sırmalı Tübitak Bilim Fuarı için okul yönetimini, öğretmenleri ve öğrencileri tebrik etti.
Daha sonra, misafirler Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı ikrama katıldılar.