”SU ONLAR İÇİN DE HAYATTIR”

Edremit Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Veterinerlik Birimi, titizlikle yürüttüğü çalışmalarla sokaklarda yaşayan hayvanların yaşam kalitesini arttırmayı hedefliyor. Bu kapsamda “Su Onlar İçin De Hayattır” diyerek başlattıkları projeyle birlikte veterinerlik birimi ekipleri, Edremit genelinde bulunan parklar, yeşil alanlar, meydanlar, sahiller ve yürüyüş yollarına otomatik su kapları yerleştirmeye devam ediyor. 

Tüm canlılar için önemli bir yaşam kaynağı olan suya can dostlarımızın da sağlıklı ve kolay şekilde ulaşabilmeleri için veterinerlik birimi, Edremit genelinde yüzlerce noktaya otomatik su kapları yerleştirdi.

3 aylık yaz dönemi  boyunca devam eden çalışmayla yüzlerce noktaya  otomatik su kapları yerleştirilerek sokak hayvanlarının susuz kalmasının önüne geçildi.  Edremit Belediyesi Veterinerlik Birimi ekipleri, sokak hayvanlarının sağlıklı ve kalitesi yüksek bir yaşam sürebilmesi için yeni projeler üreteceklerinin de altını çizdi. Daha çok sokak hayvanına ulaşabilmek adına Edremit Belediyesi, sosyal medya üzerinden Edremitli vatandaşları kapılarının önüne bir kap su koymaya davet etti.