SAKA’NIN ORTAOBA ÇIKARTMASI

Edremit Belediye Başkanı Bağımsız Aday Kamil Saka ,Ortaoba vatandaşların sevgisi karşısında , “ Bu sevgi karşılıksız değildir. Tüm Ortaobalı Hemşehrilerim, havanın bu kadar soğuk olmasına rağmen beni görmek ve dinlemek için meydanda toplanmışlar. Ben hepinizi çok seviyorum. Bu zamana kadar köyünüze ne isterseniz yaptık. Birileri karşıdan bakarken biz hep hizmet getirdik” diye konuştu. Ortaobalı gençlerin tezahüratları karşısında ara ara Başkan Saka’nın konuşması kesildi. Türk Bayrakları ve meşaleler ile karşılanan Başkan Saka, Ortaobalıların her zaman onun arkasında olduğu vurgusu yaptı.

Edremit Belediye Başkanı Bağımsız Aday Kamil Saka; “ Zafer ,dilenenlerin değil direnenlerin olacaktır. “ diye bu yola çıktıklarının altını çizerek;”Biz, manda ve himayeyi kabul edenlerin torunları değil, direnişi kabul edenlerin torunlarıyız. Evet, bizim bir tek ortak paydamız var. Misakı milli sınırlarının bölünmez bütünlüğü içinde kalmak. Bu sınırları kabul eden herkesle işbirliğine gireriz. Biz Mustafa Kemal’in askerleriyiz.”

Edremit halkının, Ankara’da oturan üç beş siyasi baronunun tercihine zorlandığını her defasında vurgulaya Bağımsız Aday Kamil Saka;  Bu siyasi baronlar ne hikmetse belirlediği birkaç grubun arasında tercihe zorlandı. Oysa ki Edremit’te ilk defa CHP iktidar olmuştu. Biz göreve geldiğimiz günden beri CHP’nin oylarını arttırarak bu yolda yürüdük. “ dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘biz başarılı belediye başkanlarımızı devam ettireceğiz’ sözüne güvenerek tekrar CHP aday olduğunu dile getiren Saka; “Bu söz neticesinde ben tekrar aday olmuştum. Ancak sebebini halen öğrenemediğim bir sorum var. Neden aday yapılmadım. Nedenini sorduk, söyleme lütfunda bile bulunmadılar. Başarılı olamadığımız konular var tabi ki, çalmak ve çırpmakta başarılı olamadık. Satmakta başarılı olamadık. Biz Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan gittik. Sanırım o yüzden aday gösterilmedim” diye konuştu.

“32 yıllık başkan olarak böyle bir maceraya girilir mi?” diyen herkese seslenen Bağımsız Aday Kamil Saka; “ Mevzubahis olan vatansa gerisi teferruattır.” Diyerek sözlerine şöyle devam etti.

“Edremit’in her sokağını, her taşını her köyünü ,adım adım biliyoruz. Sorunlarını biliyoruz, çözümlerini biliyoruz. Turizm merkezi yapmak adına aldığımız mesafeyi biliyoruz. Edremit’e hizmet için, namuslu bir belediye için bu göreve yeniden talib olduğumu haykırıyorum. Bu zamana kadar yedi dönem belediye başkanlığı yaptım. Onanmış ve onanmamış hiçbir cezam yok! Diğer başka aday arkadaşlarım, onanmış veya onanmamış cezaları yoksa,  buyrun beraber Edremit Cumhuriyet Meydanında bunları asalım ve sergileyelim. Benim sicilim temiz. Diğerlerinin de temizse hodri meydan. Dürüst Belediyecilik anlayışımızdan vazgeçmeden , dürüst bir belediyecilik vaad ederek, Edremit’i daha güzel bir kent haline getirmek için başladığımız çalışmaları bitirmek için tekrar yetki istiyoruz. Bizim bir tek sevdamız var, o sevda Mustafa Kemal Atatürk’tür. O sevda Edremit’tir.”diye konuştu.