SAKA YÜKSELİYOR, CHP VURUYOR

CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Hasan Arslan, Tuzcumurat Mahallesi’nde gece mitingi düzenledi. Edremit’te büyük bir değişimin arefesinde olduklarını belirten Arslan, siyasi rakipleri için “Abbas Yolcu” değerlendirmesinde bulundu. Arslan’ın Saka hakkındaki yorumları ise yükselen Saka grafiği sonrasında bir panik havası olarak değerlendiriliyor.

CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Hasan Arslan, seçim çalışmaları kapsamında Tuzcumurat Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu.

Binlerce Edremitli’nin katılımıyla Cumhuriyet Meydanı’ndan Gümrük Meydanı’na kadar yürüyen CHP ve İYİ Parti’liler, burada kendilerini bekleyen  kalabalığa hitap etti.


Tuzcumurat Mahallesi’nin kendisini çok iyi tanıdığını söyleyen CHP’li Başkan Adayı Arslan, şöyle konuştu: “Beyefendiler Güre’de keyif çatarken, bizler Tuzcumurat halkıyla bir aradaydık. Edremit’in sokaklarında yürümeden, berberinde traş olmadan, lokantasında yemek yemeden Edremitli olunmuyor. Edremit sevdalısı öyle lafla olsaydı herkes olurdu. Edremit sevdalısı olmak için önce hizmet edeceksin. 5 yıldır o koltuğu adeta işgal ederek Edremit halkına zulm edenler hangi akla hizmet kendilerini Edremit sevdalısı görüyor anlamıyorum. Ama artık bunların ve avanelerinin devri sona erdi. Yarın akşam bunların hepsini siyaset tarihinin tozlu sayfalarına gömüyoruz. Edremit’e artık hizmet edecek gerçek Edremit aşıkları göreve gelecek. Sizlerin de desteği ve ilgisi nedeniyle hepinize teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun.”

“SAKA’YA SORUYORUM: BU PARANIN KAYNAĞI NEREDEN GELİYOR?”

“Kamil Saka 32 yıldır belediye başkanı. Yaklaşık 2 aydır bir seçim kampanyası yürütüyoruz. Biz de yürütüyoruz Sayın Saka ve Sayın Kılıç da yürütüyor. Biz, iki siyasi parti olarak seçime giriyoruz. Sayın Kılıç da aynı şekilde. Ama biliyorsunuz bu Kamil Saka, CHP’de artık devrinin kapandığını öğrenince kendisine parti aramaya başladı. Önce DSP’ye gitti, sonra başka partilerle dirsek teması kurdu, çok ilginçtir oralarda da bunun ne mal olduğunu bildikleri için istemediler ve bağımsız aday diye çıktı. Yanına da Vatan Partisi’ni aldı. Allah yollarını açık etsin. Ama ben merak ediyorum: Kamil Saka’nın 2 aydır seçimlerde harcadığı paranın yarısını biz harcayamıyoruz. Nerede geliyor bu paranın kaynağı? 32 yıllık belediye başkan maaşı ile mi? Yoksa sağa sola salladığı baronlar tarafından mı? Bu paranın kaynağı nereden geliyor Saka sen çık bunun cevabını ver!”

CHP’li Aday Arslan’ın bu açıklamaları ise vatandaşlar tarafından yükselen Kamil Saka desteğini frenlemek ve önüne geçmek için bir siyasi taktik olarak nitelendiriliyor.