SAKA ÇOBAN ATEŞİNİ YAKTI

Edremit Bağımsız Aday Kamil Saka’nın Cumhuriyet Meydanı’ndaki Seçim Bürosu ünlü pop sanatçısı Çelik ‘in verdiği konserle açtı. Görkemli seçim bürosu açılışını Edremit Halkı büyük ilgi gösterdi. Pop müziğinin sevilen isimlerinden Çelik, Edremit’i, Edremitlileri ve Başkan Saka’yı çok sevdiğini Saka’nın çıktığı bu yolda başarılarının daim olmasını diledi. Vatan Partisi İlçe Başkanı İbrahim Baydı bir konuşma yaparak Bağımsız Aday Kamil Saka’ya destek verdiğini söyledi. Bağımsız Aday Kamil Saka’nın konuşmasının ardından Meclis adayları tanıtıldı. Cumhuriyet Meydanında seçim bürolarının açılışını Ünlü pop sanatçısı Çelik ve Başkan Saka yaptı. Seçim bürosu önünde çoban ateşini alevlendiren Kamil Saka; 31 Mart’ta zaferle sonuçlanacak olan seçimlerin ilk alevini ateşledi.

Edremit Cumhuriyet Meydanı’ndaki Bağımsız Aday Kamil Saka’nın seçim bürosunun açılışına binlerce vatandaş katıldı. Seçim Bürosu açılışında konuşan Başkan Kamil Saka; ““ Belediyeyi devraldığımız günden beri borç ödedik. 5 yıl önce göreve geldiğimizde 30 ay maaşını almamış işçiler vardı. Şu an belediyemizde değil 30 ay 30 dakika maaşını geç almış bir kişi yoktur. Başkaları borç yapıyor bu borçları da ödemek bize düşüyor. 140 milyon lira nasıl ödendi bunu tüm Edremit Halkı biliyor.” Diye konuştu.

Başkan Saka ; “Edremit Körfezini savunmak ve korumak görevimizdir. Bunun önüne kimse geçemez. Bizler Edremit’in gayrimenkulleri, yeşil alanları satmadan borçlarımızın tamamına yakınını ödedik. Biz Edremit’in malına sahip çıkıyoruz ve çıkmaya devam edeceğiz. Belediyenin hakkını korumak benim görevimdir. Tertemiz bir sicille sizlerin karşısındayım. Sicilim temiz. Hiçbir zaman yemedim, yedirmedim. Çalmadım çırpmadım. Belediye Başkan olmamda ki sebebim 2 rant gurubu arasında seçim yapmak zorunluluğunu ortadan kaldırmış olmaktır. onun için tekrar Aday oldum.“ dedi.

Edremit coğrafyasının gelecek ile ilgili bir beka sorunu olduğunun altını çizen Başkan Saka; “Bu seçimi Hangi gurup alırsa alsın. Şimdiden paylaşılmış bir vaziyette yerlerin geleceğini düşünemiyorum. Altınoluk hava kalitesi yönünden dünyanın en kaliteli havasına sahip . Yanlış yapılan planlar yüzünden hava nemlendi. Bu bazı arkadaşların yüreğini sızlatmamış olabilir. Burada yaşayamasam gider başka yerde yaşarım diyebilirler ama biz yaşayamıyoruz. Biz burada doğduk büyüdük, burada öleceğiz. Onun için ben buranın geleceği adına ne yaparız diye düşünmeye başladığım zaman adaylık konusu bu şekilde ortaya çıktı. Yoksa ben açıkça şunu söyleyeyim. Bazılarının dediği gibi koltuk sevdalısı değilim. Ben neyin koltuk sevdasını yapayım. Türkiye’de şu ana kadar uzun süreli belediye başkanlığı yapmış kişiyim. Bunu yaparken ben , yiyip içip gezerek yapmadım. Edremit’in hakkını Edremit’e vererek yaptım. Kimseye tek kuruş yedirmedim. Tekrar söz veriyorum kimseye rantçılara hiçbir şekilde Edremit’i yedirtmeyeceğim. Benim Meclis listemde tek bir tane müteahhit yok. Bizim listemizde doktor ver, eğitimci var veteriner var, ev hanımı var, işçi var. “ dedi.