ŞAFAK OPERASYONU

Edremit ilçesinde narkotik suçlar ve yasa dışı silahlanmanın önüne geçmek için gerçekleştirilen operasyonda Özel Harekat Timleri, açılmayan kapıları koçbaşı denilen alet ile kırarak bahçede saklanan uyuşturucu malzemelere ulaştı.

Edremit Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar (KOM), Asayiş ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince Edremit’in İbrahimce ve Gazicelal Mahallelerinde uyuşturucu madde ticareti yaptığı iddia edinilen 16 şahıs ve şahıslara ait 15 adrese eş zamanlı baskın yapıldı. Operasyona 16 ekip, 5 Özel Harekat Timi, 3 Çevik Kuvvet Timi, 69 personel ve 4 narkotik dedektör köpeği katıldı.

Yapılan eş zamanlı operasyonda Özel Harekat Timleri baskın yaptıkları bir evin kapısını koçbaşı denilen alet ile kırarak içeri girdi. Narkotik detektör köpekleri bahçede çalışma yaptı. Yapılan çalışmada evin bahçesinde toprağa gömülü olarak bin 302 sentetik uyuşturucu hap, 3.46 gram metamfetamin, 3.35 gram esrar, 45.14 gram sentetik kannobinoid (Bonzai) ele geçirildi.

Ayrıca yapılan operasyonda ayrıca 2 ruhsatsız av tüfeği, 2 adet tüfeklere ait kartuş, 1 adet yasa dışı bıçak, 3 adet uyuşturucu kullanma aparatı, 42 adet 9mm tabanca fişeği, 14 adet 7 mm tabancı fişeği ele geçirildi. Yapılan baskınlarda 8 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 8 kişinin polis sorgularının ardından adliyeye sevk edilmesi bekleniyor