ÖZGÜR İRADE KILIÇ’I DESTEKLİYOR

Cumhur İttifakı Edremit Belediye Başkan Adayı Av. Tuncay Kılıç ve ekibi, yaklaşık 2 aydır sürdürdüğü seçim çalışmalarını sonlandırmaya hazırlanırken, destekçilerin çığ gibi büyümesi ve meydanlardaki yoğunluk, seçim sonuçlarının rengini belli etti.

AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakının Edremit Belediye Başkan Adayı MHP’li Av. Tuncay Kılıç ve çoğunluğu AK Partili Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyesi Adaylarına olan yoğun ilgi ile meydanlardaki doluluk, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin neticesini gösterir nitelikte. Devlet desteği ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin de desteğini alarak Edremit Belediyesi’nde doğru hizmeti ve yatırımları sağlayabilmek adına yola çıkan Cumhur İttifakı, Edremit genelinde gitmek kapı, sıkmadık el bırakmadı ve vatandaşların sorunlarını dinledi.

Edremit’in adını yeniden dünyaya duyurmaya hazırlanan Av. Tuncay Kılıç ve ekibi, vizyon projelerle ilçeyi şaha kaldırıp, turist akımı sağlayabilmek adına dev projeleri hayata geçirecek. Edremit’i 2023’e göz kamaştıran bir kent olarak getireceklerini ifade eden Cumhur İttifakı, belediye hizmetlerini gerektiği gibi uygulayacak, istihdamı üst seviyelere taşıyacak, esnaf ve sanayicinin yüzünü güldürecek. Seçim çalışmalarına başladığı yaklaşık 2 aylık süreçte dinlenmeden halkın sorunlarını dinleyen Tuncay Kılıç, “Edremit bizim. Hangi ilden, hangi ülkeden gelirse gelsin, burada yaşayan her insan Edremitlidir ve hizmet almaya hakkı vardır. Ben 2 dönemlik belediye başkanlığım süresince sizlerin hizmetkarı oldum. Hep sizlerin içinizdeydim. Yine izin verirseniz hizmetkarınız olacağım. Makam kapım olmayacak ve hep sizlerle olacağım. Şeffaf belediyeciliği yeniden sağlayacağız. Bu dönemde imkanlarımız daha da bol. Devlet desteği bizimle. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin önemli katkıları bizimle. Cumhur İttifakının belediye meclis üyesi adayları da sizlerin hizmetkarı olacak. Onları zaten tanıyorsunuz. İçinizden birileri. Edremit artık son 5 yılda yaşadığı hizmet fukaralığından kurtulacak. Edremit’i çok daha ferah günler bekliyor. Esnafımız, sanayicimiz rahat edecek. Edremit’in adını dünyaya duyurup vizyon projelerimiz ile turist akımı sağlayacağız. Yarım kalan projelerimizi tamamlayıp, çok daha fazlasını siz değerli halkımıza sunacağız. Ben tutmadığım hiçbir sözü vermedim. Size Tuncay Kılıç sözü veriyorum; Edremit güzel günler görecek. Tanıttığımız ilk 100 projemizi hayata geçirip, sürpriz projelerimizle Edremit’i yeniden Edremit yapacağız. Rakiplerimiz gibi laf değil, icraat yapacağız. Onların yaptıkları ortada. Son 5 yılda Edremit hangi yatırımı gördü? Hangi hizmeti tam manasıyla alabildi bu halk? Beldeler açıkken Zeytinli Belediyesi hangi yatırımları yapabildi? Son haftalarda gördünüz, birbirlerine düştüler. Biz belediyeciliği biliyoruz. Tecrübe ve gücümüzle Edremit kazanacak” dedi.

KILIÇ, ŞEHİR ÇÖPLÜĞÜNDEKİ KÖPEKLERİ BESLEDİ

Çağrıldığı her organizasyona katılmaya özen gösteren Cumhur İttifakı Adayı Av. Tuncay Kılıç ve ekibi, sokak hayvanları konusunda da hassasiyetini geçtiğimiz haftalarda göstermiş, Kazdağları’ndaki başıboş hayvanlar için dağ bayır gezerek yemler bırakmıştı. Hayvan dostu dernek, platform ve sosyal medya topluluklarının görüş, istek ve önerilerine kulak veren Kılıç ve ekibi, göreve geldiklerinde Kazdağları’nda hayvanlar için bakım, rehabilitasyon ve pansiyon hizmetlerinin verileceği dev bir kompleks kuracak.

Hayvan dostu bir topluluğun, Edremit Şehir Çöplüğündeki sokak köpeklerini besleme isteğini geri çevirmeyen Tuncay Kılıç ve ekibi, araçlarının bagajlarını mama ve ekmeklerle doldurup, fırtına ve soğuk havaya rağmen çöplüğün yolunu tuttu. Yüzlerce köpeğin hastalıkla mücadele ederek kötü şartlarda yaşam savaşı verdiğini gören Kılıç, “Bu tam anlamıyla rezillik. Bu bir utançtır. Bu köpeklerin çoğunluğu hasta. Çok yazık. Bu büyük sorunu inşallah seçimlerin ardından Edremit Belediyesi çözecek” dedi. Kılıç ve ekibi, çöplükteki köpekleri doyurdu ve bazı noktalara mama bıraktı.

Av. Tuncay Kılıç ve ekibi, daha sonra Adliye Sarayı’ndaki avukatlarla buluştu ve ilçedeki yüksek okul ile resmi daireleri ziyaret edip istişarelerde bulundu. Altınoluk Mahallesi’nde esnaf ve vatandaşları da dinleyen Kılıç, akşam saatlerinde Edremit Özoğlu Sitesi sakinleriyle bir araya geldi. Site sakinleri, istek, görüş ve önerilerini sundu.

Gece programı ise Cennetayağı Mahallesi’nde gerçekleşti. Mahalledeki kahvehaneler bölgesinde konuşlandırılan Cumhur İttifakı Seçim TIR’ında Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyesi Adayları tanıtıldı. AK Parti Edremit İlçe Teşkilatı Başkanı Yaşar Karabulut, MHP Edremit İlçe Teşkilatı Başkanı Ahmet Kabaklı, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Süleyman Şentürk, Edremit Ülkü Ocakları Başkanı Saim Gürkan Çetin ve çok sayıda katılımcı, Cumhur İttifakına destek için konuşma alanını doldurdu. Soğuk ve fırtınalı havaya rağmen alanı dolduran vatandaşlara hitap eden Kılıç, bazı projeleri anlatıp Cumhur İttifakını destekleyen herkese teşekkür etti. Kılıç ve beraberindeki coşkulu kalabalık, geceyi cumhuriyet Meydanı’nda sonlandırdı. Meydanı dolduran çok sayıda Cumhur İttifakı destekçisi, sloganlar akıp Kılıç ve ekibini alkışladı.