MUTFAK TEZGAHINDAN ÇIKTI

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca aranan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan istihbari çalışmalar kapsamında, “Tehdit, Cebir, Tehdit veya Hile Kullanarak Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma ve Birden Fazla Kişi ile Yağma” suçlarından hakkında 10 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan A.D. isimli şüpheli şahsın Edremit ilçesi Altınoluk Mahallesine geldiği tespit edildi.

Yapılan tespit üzerine belirlenen adrese gidilerek yapılan sorgusunda aranan şahıs ile kimlik bilgilerinin uyuşmadığı ve arama kaydının bulunmadığı belirlenerek, şahsın hareketlerinden şüphelenilerek yapılan sorgusundan şüpheli A.D. ile bağlantısı tespit edildi.

Cumhuriyet Savcısından alınan arama kararına istinaden ev ve eklentilerinde yapılan aramalarda Jandarmanın dedektifleri JASAT Timleri tarafından icra edilen kapsamlı araştırma ve çalışmalar neticesinde şahsın merdiven ile yan binada bulunan akrabalarının evine geçtiği tespit edilerek, akrabaların evinde yapılan aramada mutfak tezgâhının altına saklanmış vaziyette bulunan şüpheli A.D., JASAT’dan kaçamayarak yakalanıp gözaltına alındı.